Eurobasket 2021
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Francuska 67:80
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sa 67:80 od Francuske u četvrtfinalu Eurobasketa. Tekstualni prijenos ovog meča mogli ste pratiti na našem portalu.
23.06.2021. u 17:12

Plasmanom u četvrtfinale izabranice Gorana Loje ostvarile su historijski rezultat, a bez ozbira na ishod današnjeg meča, igrat će najmanje još jednu utakmicu.
____________________________

4. ČETVRTINA

10. minut: Kraj utakmice!

9. minut: Delić pogađa tricu.

9. minut: Novi poeni za Džebo. Pogodila je i Džombeta.

7. minut: Prvi poeni Nikoline Džebo.

6. minut: Francuska vodi sa "plus 20", u ovom susretu je pitanje pobjednika rješeno.

5. minut: Džombeta je pogodila polaganje.

5. minut: Miyem je pogodila šut za dva poena.

4. minut: Francuska odlazi na "plus 15".

3. minut: Od koša do koša, kakav prodor Jones. Pogodila je uz faul.

2. minut: Miyem pogađa za Francusku, Deura je precizna na suprotnoj strani.

1. minut: Džombeta je smanjila na 65:49, ali nije pogodila dodatno slobodno bacanje.

1. minut: Francuska vodi 65:47.

3. ČETVRTINA

10. minut: Johannes pogađa tricu sa zvukom sirene.

10. minut: Gubimo loptu poslije agresivne odbrane reprezentacije Francuske.

9. minut: Francuska se brzo vratila na "plus 10", nakon pogođene trice.

8. minut: Tavić pogađa za dva nakon polaganja, francuska selektora poziva time-out.

7. minut: Dobar ofanzivni skok Jones nakon promašaja Brčaninović. Jones pogađa za tri poena!

7. minut: Jones je pogodila za "minus deset".

5. minut: Brčaninović smanjuje prednost Francuske na 39:51.

3. minut: Smanjili smo na 37:49.

3. minut: Nova trica Francuskinja za "plus 16".

2. minut: Trica za Francusku. Jones postiže prve poene za BiH u drugom dijelu.

1. minut: Johannes precizna za "plus 12" Francuske.

1. minut: Gruda pogađa za dva poena, za prvu dvocifrenu razliku na utakmici.

2. ČETVRTINA

10. minut: Spetljali smo se u posljednjem napadu u prvom poluvremenu i nismo uputili šut kao košu Francuske. Prvih 20 minuta okončano je rezultatom 39:31 za Francusku.

10. minut: Još jedna izgubljena lopta u napadu za našu selekciju, deseta! Gruda pogađa za 39:31.

9. minut: Džebo promašuje zicer u kontri poslije dobre igre naše selekcije u odbrani, Francuskinje nas kažnjavaju s dva poena. Sada vode 36:31. Lojo je pozvao time-out.

9. minut: Greška u koracima Anđele Delić.

9. minut: Ofanzivni skok Tavić nakon promašene trice Anđele Delić. Jones je faulirana. Pogodila je oba "penala".

8. minut: Tavić pogađa samo jedno od dva slobodna bacanja.

8. minut: Za razliku od Grude Williams pogađa oba "penala".

8. minut: Gruda promašuje oba slobodna bacanja za Francusku, Jones je neprecizna na suprotnoj strani.

8. minut: Džebo je zaustavljena blokadom. Lopta je i dalje za BiH, ali smo je izgubili... Loša reakcija kod izvođena auta.

8. minut: Johannes je precizna za dva poena, selektor BiH je pozvao time-out.

7. minut: Williams pogađa nakon ofanzivnog skoka Francuske, sada je 28:29. Jones je izgubila loptu u napadu.

6. minut: Tricaa! Jone je pogodila, Gruda je uzvratila sa dva poena za 28:27.

5. minut: Johannes pogađa oba "penala".

5. minut: Tricaaa! BiH vodi 25:23, Tavić je pogodila.

5. minut: Odličan prodor Jones za izjednačenje, sada je 22:22.

4. minut: Jones drži našu selekciju u igri, novi poeni naše reprezentativke za 20:22.

4. minut: Lojo je pozvao minut odmora.

3. minut: Ofanzivni skok i poeni Jones nakon promašaja Delić za tri poena.

3. minut: Jones je promašila polaganje, ali Brčaninović hvata loptu u napadu, uz faul.

2. minut: Jones pravi faul u napadu...

2. minut: Williams na polaganju za "plus četiri" za Francusku.

1. minut: Babić promašuje šut za tri.

1. ČETVRTINA

10. minut: Francuskinje nakon promašenog šuta za tri poena uz zvuk sirene pogađaju za dva. Prva četvrtina je okončana sa 18:16, to je prvo vodstvo Francuskinje.

10. minut: Michel pogađa za tri poena, rezultat je 16:16.

10. minut: Deura pogađa jedno od dva bacanja.

10. minut: Kapitenka BiH sada je izborila faul, imat će dva slobodna bacanja.

9. minut: Deura neprecizna za tri poena.

9. minut: Williams pogađa uz faul, promašuje dodatno slobodno bacanje.

9. minut: Uprkos manjoj rotaciji, za sada odlično pariramo Francuskoj. Jones je pogodila oba slobodna bacanja.

7. minut: Deura je promašila polaganje, a Vukosavljević pogađa tricu za Francusku.

6. minut: Jones je promašila šut za tri poena, no Francuskinje prave prekršaj. Lopta je za BiH. Delić sada nije bila precizna za tri poena.

6. minut: Jones siguran sa linije slobodnih bacanja.

5. minut: Delić je promašila šut za tri poena. Naša selekcija dosta dobro parira favorizovanoj Francuskoj. Selektorka Francuske pozvala je prvi time-out na utakmici.

5. minut: Jones je pprecizna za dva poena, sada je 11:8.

4. minut: Tricaaa! Babić pogađa! Francuska uzvraća sa dva poena.

4. minut: Gruda pogađa za izjednačenje, sada je 6:6.

3. minut: Babić je postigla svoje prve poene, Miyem pogađa za 6:4.

2. minut: Prvi poeni za Francusku, sada je 4:2.

2. minut: Tavić na polaganju, BiH vodi 4:0.

1. minut: Jones postiže prve poene za BiH.

1. minut: BiH utakmicu počinje u sastavu Babić, Brčaninović, A. Delić, Jones i Tavić.

1. minut: Počela je utakmica. Francuskinje imaju prvi napad.

17:56 - A sada svira himna domaćeg tima, selekcije Francuske.

17:54 - U toku je himna Bosne i Hercegovine.

17:51 - Zbog bolova u listu lijeve noge u sastavu naše selekcije neće biti Marice Gajić. podršku saigračicama će pružati sa klupe. Kakav peh za našu selekciju.

17:41 - Reprezentacija Francuske je grupnu fazu takmičenja završila s tri pobjede, a u sve tri meča slavile su s najmanje 20 poena razlike. Hrvatsku su porazile sa 105:63, Česku sa 71:51, a Rusiju sa 85:59.

17:35 - Selektor Zmajica, Goran Lojo, o današnjem susretu s Francuskom kazao je:

- Izaći ćemo na teren i dati sve od sebe, kao i uvijek dosad. Psihički smo rasterećeni, bez rezultatskog pritiska protiv jedne od najboljih reprezentacija svijeta. Želimo pokazati da možemo igrati lijepu košarku. Bez obzira na ishod meča, u Valenciji nam slijedi nastavak borbe za ulazak u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

17:30 - Navijači košarkaške reprezentacije BiH polako već stižu u dvoranu Rhenus Sport u Strasbourgu.

17:16 - Ukoliko danas izgube od Francuske, izabranice selektora Gorana Loje očekuje duel s poraženim iz duela Bjelorusija - Švedska. Ipak, prirede li senzaciju, u koju se svi onako potajno nadamo, onda će odmjeriti snage s pobjednikom pomenutog meča. Bilo kako bilo, takmičenje na EP-u nastavljaju u Valenciji 26. juna.

17:13 - Košarkašice Francuske su u nevjerovatnoj seriji od 14 uzastopnih pobjeda, a posljednji poraz doživjele su 7. jula 2019. godine, u finalu Eurobasketa.

17:11 - Današnju utakmicu u dvorani Rhenus Sport u Strasbourgu sude Apostolos Kalpakas (Švedska), Esperanza Mendoza Holgado (Španija) i Andrei Sharapa (Bjelorusija).