Eurobasket 2021
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Hrvatska 80:69
Ženska košarkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine rezultatom 80:69 savladala je selekciju Hrvatske i tako se prvi put u historiji plasirala u četvrtfinale Eurobasketa. Direktan tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.
21.06.2021. u 17:07

Izabranice selektora Gorana Loje tokom priprema za nastup na Evropskom prvenstvu odigrale su dva kontrolna susreta s današnjim protivnicama, a u oba meča slavile su Hrvatice. Prvi je okončan s 77:72, dok je rezultat u drugom glasio 76:75. Ipak, ono što treba naglasiti jeste da u ovim utakmicama u sastavu Zmajica nije bilo Jonquel Jones.
___________________

4. ČETVRTINA

10. minuta: Kraj je BiH je u četvrtfinalu Eurobasketa prvi put u svojoj historiji! Bravo Bosno i Hercegovino, bravo djevojke.

9. minut: Nova tricaa! Babić je , Dojkić je uzvratila!

8. minut: Tricaaa! Džombeta je bila precizna.

8. minut: Tricaaa! Brčaninović pogađa važnu važnu tricu!

7. minut: Hrvatski selektor je pozvao time out.

7. minut: Nova tricaa! Babić je pogodila.

6. minut: Tricaaa! Jones pogađa, Dojkić uzvraća sa dva poena.

5. minut: Jones je promašila ne baš lagan šut.

5. minut: Hrvatski selektor je pozvao minut odmora.

4. minut: Tricaaa! Jones je pogodila!!!

4. minut: Spetljali smo se, i dali Hrvaticama loptu...

3. minut: Tricaaa! Anđela Delić pogađa, Hrvatska je uzvratila tricom.

2. minut: Džombeta nije bila precizna za tri poena.

1. minut: Delić pogađa oba slobodna bacanja.

1. minut: Novi promašaj Hrvatske za tri poena.

1. minut: Hrvatska promašuje šut za tri poena, lopta je za BiH poslije tri sekunde u reketu.

3. ČETVRTINA

10. minut: Jones sa zvukom sirene promašuje polaganje.

10. minut: Begić pogađa jedno od dva slobodna bacanja.

10. minut: Babić pogađa uz prekršaj. Nije pogodila dodani "penal".

9. minut: Brčaninović je pokušala za tri, neuspješno.

9. minut: Hrvatska uzvraća tricom.

8. minut: Dojkić sigurna sa linije slobodnih bacanja. Brčaninović postiže prve poene.

8. minut: Jones se bespotrebno troši u prevođenju lopte na protivničku polovinu. Rezultat svega lopta za Hrvatsku poslije lošeg dodavanja.

7. minut: Odlične dvije reakcije Jones u odbrani. Prvo blokada, a onda i skok u odbrani. Babić nažalost promašuje oba slobodna bacanja.

7. minut: Dva poena Jones uz prekršaj. Pogodila je i "penal".

6. minut: Marica polaže nakon asistencije Jones, a Džometa nas dovodi na pola koša zaostatka. Hrvatski selektor poziva time-out.

5. minut: Dojkić sigurna sa linije za slobodna bacanja, sada je 44:39 za Hrvatsku. Novu grešku pravimo u napadu... Ovo nije način na koji ćemo doći do pobjede, definitivno.

5. minut: Tavić promašuje za tri poena.

5. minut: Jones pogađa za dva iz teške pozicije, Cvitković uzvraća.

4. minut: Težak promašaj Gajić za tri poena. Požurili smo u realizaciji ovog napada.

3. minut: Hrvatska vodi 40:37.

1. minut: Marica Gajić uzvraća nakon prvi poena Hrvatske u nastavku.

1. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, BiH ima prvi napad koji Jones koristi na pravi način.

2. ČETVRTINA

10. minut: Hrvatska sa zvukom sirene promašuje šut za tri poena.

10. minut: Novi poeni za Jones poslije asistencije Babić.

9. minut: Jones pogađa oba "penala".

9. minut: Dojkić sigurno izvodi slobodna bacanja.

9. minut: Tricaaa! Nikolina Babić pogađa.

8. minut: Veliki promašaj Gajić za tri poena.

7. minut: Hrvatska pogađa tricu, a na suprotnoj strani Jones ponovo promašuje. Isto se desilo i u narednom napadu. Od devet šuteva pogodila je samo jedan.

6. minut: Odlična mini-serija BiH od 5:0 zbog koje je selektor Hrvatske pozvao time-out. Trenutno Hrvatska vodi 29:26.

6. minut: Gajić je pogodila samo jedan od dva "penala".

5. minut: Novi poeni za Hrvatsku koja je u seriji 11:2.

5. minut: Loš period igre za našu selekciju.

4. minut: Tehnička za bh. selektor Gorana Loju.

4. minut: Gajić je samo nakratko smanjila, jer je Cvitković pogodila za 24:21.

3. minut: Jones je totalno van ritma. Ovoga puta je loptu predala u ruke rivalu.

3. minut: Cvitković pogađa oba "penala". Hrvatska vodi 22:19.

3. minut: Jones je zaustavljena faulom. Promašaj Jones, a potom ona pravi faul u fazi odbrane. Njen već drugi faul.

2. minut: Isteklo je vrijeme za napad Hrvatske.

1. minut: Prvi poeni Hrvatske u drugoj četvrtini za vodstvo 20:19. Gajić promašuje za tri, a ni Jones nije bila bolja u pokušaju za dva.

1. minut: Hrvatska je promašila šut za tri poena. Loš pas Jones s druge strane.

1. ČETVRTINA

10. minut: Odlična reakcija Jones u odbrana, a potom je faulirana u napadu. Dobila je dva slobodna bacanja. Pogodila je sam jedan od dva "penala". Kraj prvog perioda.

10. minut: Džombeta je sada promašila šut za tri poena. Do kraja prvoe četvrtine još je 37 sekundi.

9. minut: Džombeta pogađa za izjednačenje.

9. minut: Dojkić pogađa samo jedno od dva slobodna za Hrvatsku.

8. minut: Nova trica Hrvatske, BiH uzvraća s dva poena, a potom s lijepom kontrom smanjuje na 16:17.

7. minut: Gajić je izborila posjed za BiH nakon promašaja Jones. Delić sigurna sa linije za slobodna bacanja.

7. minut: Lijepa asistencija Babić za Jones. Sada je 10:14.

6. minut: Tricaaa! Babić je pogodila, Begić uzvratila na isti način.

5. minut: Nova trica za Hrvatsku sada je 5:9, a potom i polaganje za "plus šest" za Hrvatice.

4. minut: Slonjšak je pogodila tricu za Hrvatsku. Tavić neuspješna u pokušaju za tricu.

4. minut: Tikvić je uspješna na polaganja, a Gajić na suprotnoj strani promašuje za tri poena.

3. minut: Iskupila se Jones blokadom, Delić pogađa za tri poena!

2. minut: Još jedna greška Hrvatica, Jones je promašila šut za tri poena.

2. minut: Jones je promašila svoj prvi šut na utakmici. Babić je odlično ukrala loptu. Bit će dva slobodna bacanja za Nikolinu. Pogodila je oba, prvo vodstvo naše selekcije.

1. minut: Odličnu odbranu nismo uspjeli materijalizovati u kontri, a već u narednom napadu nakon promašaja Hrvatske Jones je zaradila prvu ličnu.

1. minut: Počela je utakmica. Prvi napad će imati Hrvatska. Naša selekcija susret počinje s petorkom: Gajić, Jones, Delić, Tavić i Babić. Hrvatice u sastavu: Begić, Dojkić, Periša, Slonjšak, Tikvić. Sretno Zmajice.

17:55 - Sada u Strasbourgu svira himna naše domovine.

17:54 - U toku je intoniranje hrvatske himne.

17:46 - Naša selekcija se u play-off za četvrtfinale plasirala nakon što je u grupi C zauzela drugo mjesto (dvije pobjede i jedan poraz), dok su Hrvatice pobjedom u posljednjem kolu grupe D upisale prvu pobjedu nad Češkom i tako izborile treće mjesto u grupi.

17:41 - Reprezentativke BiH u prethodna tri meča imale su bolji procenat šuta od današnji protivnica. Zmajevi su za dva poena šutirale 45,9%, a Hrvatice 42,7%. Za tri poena 33,3%, dok su hrvatske košarkašice šutirale s 31,2% uspješnosti.

17:21 - Najbolji plasman na Eurobasketu bh. košarkašice ostvarile su sada već davne 1999. godine kada su nastup na kontinentalnom šampionatu završile na desetom mjestu. Savladaju li danas Hrvatsku ispisat će nove stranice košarkaške historije u našoj zemlji.

17:05 - Najbolje bh. košarkašice već su na parketu dvorane Rhenus Sport. Dobra vijest je da se zagrijava se i povrijeđena Irena Vrančić. Kako su poručili iz KSBiH putem zvanične Facebook stranice "stisnut će zube i zaigrati ako bude trebalo".