Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE / Litvanija - BiH 73:53
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Litvanije u meču 4. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
27.02.2022. u 18:00

Zmajevi su u Vilniusu bili desetkovani, jer je jutros na daleki put krenulo samo deset igrača. Bh. tim je u petak trebao putovati u Litvaniju, ali je od Međunarodne košarkaške asocijacije (FIBA) zatražio odgodu utakmice, jer je Litvanija proglasila vanredno stanje.

Ipak, FIBA nije udovoljila zahtjevu našeg tima, stigle su garancije o sigurnosti, pa je selektor Vedran Bosnić jutros poveo svoj tim u Vilnius.

Litvanija je i u četvrtak u prepunom Mejdanu slavila sa 78:77.

Tekstualni prijenos utakmice Litvanija - BiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

40. minut: Kraj u Vilniusu, Litvanija je slavila sa 77:56.

38. minut: Litvanci su sada na plus 20 (73:53).

34. minut: Nemaju Zmajevi snage da se vrate u utakmicu, čini se da je sve gotovo u Vilniusu (63:47).

31. minut: Uoči zadnjih deset minuta imamo 11 poena zaostatka (55:44).

28. minut: Litvanci serijom 13:2 ponovo dolaze do osjetnije prednosti (49:40). Šteta, propustili smo nekoliko prilika da ugrozimo domaćina.

25. minut: Serijom 7:0 Litvanci ponovo preuzimaju vodstvo (43:38).

21. minut: Atić pogađa trojku, BiH prvi put vodi - 35:34.

21. minut: Nastavljen je meč, sretno Zmajevi.

20. minut: Propustili smo priliku da preuzmemo vodstvo. Atić je napravio korake, ostaje 34:32.

19. minut: Atić je pogodio trojku i utišao dvoranu. Sada smo dobri i u odbrani - 34:29.

18. minut: Musa pogađa za 34:26, a Litvanci potom griješe u napadu.

15. minut: Tehnički grešku dobio je selektor Bosnić zbog prigovora.

13. minut: Gegić je smanjio na 25:20. Hvatamo priključak.

10. minut: Opet imamo problema pod košem. Skok nas nikako ne služi.

9. minut: Penava je vezao pet poena (polaganje, pa trojka) i prekinuo post našeg tima koji je trajao nekoliko minuta - 18:10.

8. minut: Domaći imaju dvocifrenu prednost (16:5).

5. minut: Bosnić je primoran da zove time-out, jer Litvanci imaju devet poena prednosti (14:5).

3. minut: Litvanci su poveli 6:0, a onda je Sulejmanović pogodio trojku. Potom smo pogriješili još dva napada, a domaći to kažnjavaju za 10:4.

1. minut: Počeo je meč Litvanija - BiH, sretno Zmajevi!

18:30 sati: Navijači u dvorani su podigli kartone sa zastavom Ukrajine, pruživši podršku Ukrajincima, koju je napala Rusija.

18:23 sati: Zmajevi će imati podršku sa tribina dvorane u Vilniusu, u kojoj je jedna grupa BH Fanaticosa.

18:21 sati: U toku je predstavljanje ekipa.

18:16 sati: Zmajevi su trenutno na drugoj poziciji u grupi F, sa omjerom dvije pobjede (Češka, Bugarska) i jedan poraz (Litvanija).

18 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Litvanija - Bosna i Hercegovina.