Završna bitka
TOK UTAKMICE/BiH - Poljska 72:76
Košarkaši Bosne i Hercegovine nisu se uspjeli plasirati u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu.
20.08.2023. u 14:01

U današnjem finalu olimpijskih pretkvalifikacija Zmajevi su u infarktnom finalu poraženi od selekcije Poljske, drugi put na istom turniru, rezultatom 76:72.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

4. četvrtina

10. minut: Kraj. Pobjeda Poljaka 76:72.

10. miut: Garza je jedno bacanje pogodio, drugo čini se, namjerno promašio, ali lopta je za Poljsku na 3,7 do kraja.

10. minut: Prekršaj nad Garzom.

10. minut: Ponitka promašuje oba bacanja.

10. minut: BiH nije uspjela pogoditi napad, prekršaj nad Ponitkom koji će ponovo na liniju slobodnih bacanja.

10. minut: Ponitka realizira jedno od dva bacanja. Poljska na plus tri 25 sekundi do kraja.

10. minut: Nurkić neuspješan u napadu, potom pravi peti prekršaj. Za njega je meč završen.

10. minut: Pluta je iskoristio dva bacanja - 73:71.

Time - out selektora Bećiragića.

10. minut: Balcerowski će imati dva bacanja. Sudije su prvobitno svirale nesportsku Nurkiću, a poslije pregledanog snimka promijenile odluku. Povrijedio se Balcerowski.

9. minut: Musa neprecizan za tri.

9. minut: Balcerowski koristi jedno slobodno bacanje 71:71.

9. minut: Trojka Lazića - 71:70.

9. minut: Nurkić koristi samo jedno slobodno bacanje - 70:68.

8. minut: Zolnierewicz dva puta uspješan sa linije slobodnih bacanja - 70:67.

8. minut: Sokolowski ne koristi bacanje zbog tehničke greške.

8. minut: BiH je prokockala napad. Poljaci imaju dva slobodna bacanja i vodstvo 68:67. Bećiragić je zaradio tehničku.

7. minut: Trojka Atića - 67:66.

7. minut: Poljska u vodstvu - 66:64.

6. minut: Musa nije pogodio za tri, ali ofanzivni skok Zmajeva.

6. minut: Trojka Sokolowskog za poravnanje - 64:64.

6. minut: Zolnierewicz promašuje jedno od dva slobodna bacanja - 64:61.

5. minut: Garza ponovo odličan pod košem, uspio se izboriti za loptu, Poljaci su napravili faul, a bh. centar je pogodio oba slobodna bacanja - 64:60.

5. minut: Zolnierewicz precizan - 62:60.

4. minut: Ponovo Garza uspješan nakon neuspješnog polaganja Muse - 62:58.

4. minut: Precizan Garza oba puta - 60:58.

4. minut: Garza se sjajno snašao i izborio se za dva slobodna bacanja.

3. minut: Ponitka na polaganju uz faul Nurkića. Promašio je Poljak dodatno slobodno bacanje- 58:58.

2. minut: Gegić precizan za dva - 58:56.

1. minut: Poeni Plute, zatim Muse - 56:56.

1. minut: Krenula je posljednja dionica.

3. četvrtina (15:14)

10. minut: Kraj treće dionice. Ovaj dio igre pripao je BiH rezultatom 15:14, a u završnih 10 minuta timovi ulaze poravnati - 54:54.

10. minut: Trojka Muse nakon dva poena Grosellea i novo poravnanje 54:54

9. minut: Četvrti poen Plute, Poljaci ponovo u vodstvu - 52:51.

7. minut: Prekombinovala je BiH u napadu, kontra Poljaka i polaganje Sokolowskog - 51:50.

6. minut: Druga trojka Alibegovića - 51:48.

6. minut: Pluta pogađa za novo poravnanje.

5. minut: Trojka Lazića - 48:46.

4. minut: Lijepa ackija Poljaka, Balcerowski zakucava.

3. minut: Atić se razigrao, šesti njegov  poen u nastavku 45:44.

3. minut: Atić stiže do novih poena, njegov deseti poen 43:44.

3. minut: Treći faul Ponitke.

3. minut: Pogađa Atić nakon sjajnog dodavanja Nurkića, prvi poeni BiH u nastavku - 41:44.

3. minut: Poljaci idu na plus pet.

2. minut: Promašuje i Ponitka, nema poena ni za naš tim.

2. minut: Ponovo Lazić neprecizan za tri.

1. minut: Lazić ne pogađa za tri.

1. minut: Polaganje Ponitke - 42:39.

1. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

2. četvrtina (16:17)

Kod BiH su u prvom poluvremenu dvocifreni Nurkić i Lazić sa po 10 poena. Sokolowski je kod Poljaka ubacio 14 poena.

10. minut: Ponovo Musa neprecizan za tri. Poljaci nakon prvog poluvremena imaju prednost 40:39.

10. minut: Neuspješan pokušaj Nurkića za tri, poslije toga Muse za dva.

9. minut: Nesporazum Alibegovića i Nurkića, izgubljena lopta bh. tima.

8. minut: Dva poena Nurkića - 40:39. Time-out Poljske.

7. minut: Garbacz postiže trojku, na drugoj strani Nurkić precizan za dva - 40:37.

7. minut: Sokolowski za novo vodstvo Poljska - 27:35. On je već postigao 14 poena.

6. minut: Alibegović postiže trojku za poravnanje 35:35.

6. minut: Ponitka pogađa jedno od dva slobodna bacanja, Poljska na plus tri - 35:32.

Minuta odmora selektora Bećiragića.

6. minut: Balcerowski pogađa trojku, na drugoj strani je lopta ispala iz obruča poslije Lazićevog pokušaja - 34:32 za Poljsku

5. minut: Šesti poen Nurkića - 32:31.

5. minut: Sokolowski dovodi Poljake u vodstvo nakon što je BiH izgubila loptu, Atić se nespretno okliznuo - 31:30.

4. minut: Miličić bilježi poene - 30:29.

4. minut: Lazić oba puta precizan, 30:27 za Zmajeve.

4. minut: Prekršaj nad Lazićem. Dva slobodna bacanja i prilika da postane prvi Zmaj sa dvocifrenim učinkom.

3. minut: Gegić je ostao sam, ali nije pogodio za tri poena - 28:27.

3. minut: Trojka Lazića - 28:27.

2. minut: Groselle pogađa uz faul Halilovića. Poljaci vode 27:25.

2. minut: Dva pokušaja BiH za tri, prvo Muse, zatim Gegića, ali bez uspjeha.

1. minut: Sokolowski polovičan sa linije slobodnih bacanja - 25:24.

1. minut: Gegić pogađa, BiH vodi 25:23.

1. minut: Počela je druga dionica, prvi napad imaju Zmajevi.

1. četvrtina (23:23)

Kraj prve četvrtine. Rezultat je 23:23. BiH predvodi Atić sa šest poena, a po pet su postigli Musa i Lazić.

10. minut:  Zolnierewicz postiže poene na jednoj strani, Alibegović na drugoj 23:23.

9. minut: Gegić je promašio dva slobodna bacanja, ali Nurkić bilježi ofanzivan skok i poravnava rezultat 21:21.

9. minut: Serija Poljske 8:0 poslije trojke Zolnierewicza - 21:19.

9. minut: BiH dugo bez poena, a Atić je blokadom spriječio Poljake da stignu u vodstvo.

8. minut: Trojka Balcerowskog nakon ofanzivnog skoka, a potom i Sokolowski precizan za dva nakon izgubljene lopte - 18:19.

8. minut: Lazić oba puta precizan - 13:19.

8. minut: Lazić će na liniju slobodnih bacanja, a drugi prekršaj napravio je Ponitka.

7. minut: Trojka Lazića - 13:17.

7. minut: Sokolowski pogađa za dva - 13:14.

6. minut: Atić precizan za tri - 11:14.

6. minut: Atić za Musu, peti poen Muse - 11:11.

Time-out selektora Bećiragića.

6. minut: Sokolowski na polaganju poslije kontre Poljaka - 11:9.

5. minut: Michalak poentira poslije lijepe akcije - 9:9.

5. minut: Garza pogađa jedno od dva slobodna bacanja - 7:9.

4. minut: Uzvraća Atić, sada je 7:8.

4. minut: Trojka Sokolowskog, vodstvo Poljaka 7:5

3. minut: Dva poena Ponitke iz slobodnih bacanja, na drugoj strani poeni Nurkića - 4:5.

3. minut: Prvi prekršaj BiH, prva lična greška za Nurkića.

3. minut: Novi pokušaj Muse za tri, ovoga puta nije bio precizan.

2. minut: Musa pogađa trojku, prvi poeni BiH - 2:3

1. minut: Poljaci vode 2:0.

14:13 Nurkić, Atić, Musa, Lazić, Garza - početna petorka BiH.

14:08 U toku je intoniranje himne BiH, na tribinama je i manja grupa navijača Zmajeva.