Kako je saopćeno, Lavovi Brčko i Plamen Požega su u utakmicu ušli s jednim jedinim ciljem, da postignu što manji broj koševa i izgube meč, a u tome su prednjačile Brčanke.
Saopćenje WABA lige prenosimo u cijelosti.
- Na osnovu izvještaja delegata, detaljnog pregleda snimka utakmice i tonskog zapisa sa utakmice 10. kola grupe A, između klubova Lavovi Brčko i Plamen Požega, a imajući u vidu nemjerljivu štetu nanijetu WABA ligi, BORD lige je na predlog Direktora lige donio jednoglasnu slijedeću odluku:
- Da se klubovi LAVOVI BRČKO i PLAMEN POŽEGA, po Članu 63.1., zbog ulaska u utakmicu sa jednim jedinim ciljem, da postignu što manji broj koševa i izgube utakmicu, pri tome, da je u tome prednjačila ekipa ŽKK Lavovi, što je apsolutno protiv svih osnovnih pravila i sportskog fair playa košarkaške igre i ozbiljno narušava ugled i intigritet lige WABA, kao i svih njezinih učesnika, kazne sa sledećim kaznama:
- Klub ŽKK LavoviBRČKO se sa svim selekcijama isključuje iz lige WABA za period od naredne 3 sezone i kažnjava se finansijskom kaznom od 3.500 eura.
- Klub ŽKK Plamen Požega se sa svim selekcijama isključuje iz lige WABA za period od naredne 2 sezone i kažnjava se finansijskom kaznom od 2.500 eura.
Dalje se navodi da se zbog novonastale situacije Superliga TOP 8 igra se sa 7 klubova. Ekipe u Superligi, koje su prema rasporedu trebale, da igraju sa klubom Plamen Požega su u tim terminima slobodne.
- Na osnovu postignutih rezultata u grupnoj fazi takmičenja plasman u Superligu WABA su ostvarili klubovi: Cinkarna Celje, Orlovi i Partizan 1953 iz grupe A, i Budućnost Bemax, Montana 2003, Sloga Požega i Duga Šabac iz grupe B.