Kvalifikacije za EP
Zmajice poražene i od Luksemburga
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je drugi poraz u drugom kolu grupe H kvalifikacija za Eurobasket 2025.
12.11.2023. u 18:53

Nakon domaćeg poraza od Crne Gore, Zmajice su danas poražene u Luksemburgu rezultatom 77:64. (24:12, 23:22, 12:13, 18:17).

Trijumf domaćih košarkašica potpuno je zaslužen, s obzirom na to da su bile u prednosti od starta do kraja meča.

Luksemburg je maksimalan suficit od 15 poena imao u drugoj četvrtini (47:32), a bh. košarkašice su na odmor otišle sa 13 poena zaostatka (47:34).

U drugom poluvremenu bh. tim uspio se približiti na osam poena zaostatka (64:56), ali to je bilo sve.

Melisa Brčaninović ubacila je 13 poena, Dragana Zubac 12, Dragana Domuzin 11, a Nataša Sobot 10...

Luksemburg je stigao do druge pobjede, BiH ima dva poraza. U toku je utakmica Crne Gore i Švicarske.