Kvalifikacije za EP
Zmajice teško poražene: Crnogorke se prošetale Ilidžom
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Crne Gore rezultatom 91:70  u dvorani hotela Hills na Ilidži krenula je u kvalifikacije za Eurobasket 2023.
09.11.2023. u 21:48

Zmajice u debiju novog selektora Miloša Pavlovića nisu pronašle način da zaustave crni niz od gotovo dvije godine bez pobjede.

Poraz od Crnogorki bio je 11. u nizu za bh. košarkašice.

Crna Gora bila je superiornija u svakoj od četiri četvrtine. Prvu dionicu su gošće dobile rezultatom 18:12, drugu 24:18, treću 24:22, a četvrtu 25:18.

Toko druge četvrtine Crna Gora imala je i 20 poena viška (42:22), BiH je do poluvremena smanjila na "samo 12" (42:30), a 20 poena suficita Crna Gora imala je i u trećoj četvrtini (57:37). Zmajice su u deset odlučujućih minuta ušle sa minus 14 (66:52).

Do kraja meča Crna Gora dodatno je povećala prednost i opravdala ulogu favorita na Ilidži.

U našem timu Melisa Brčaninović je postigla 24 poena, Nataša Sobot 14, a Dragana Domuzin 13 poena.

Zmajice u nedjelju gostuju kod Lluksemburga. Luksemburžanke su večeras slavile gostujuću pobjedu kod Švicarske rezultatom 56:48.