Sjedeća odbojka
BiH deklasirala Njemačku i opet osvojila Zlatnu ligu nacija
AUTOR: Faktor
25.05.2024. u 17:01
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci odbranila je naslov pobjednika Zlatne lige nacija.
Kolo prije kraja naš tim u velikom derbiju deklasirao je Njemačku sa 3:0, te je osigurao naslov pobjednika.
Prvi set Zlatni ljiljani riješili su u svoju korsit sa 25:15, a u drugom smo slavili sa 25:19. Nešto jači otpor gosti su pružili u trećem setu, ali nedovoljno da ugroze naše momke.
Osim trijumfa protiv Njemačke, bh. tim je na turniru koji se igra na Ilidži, bio bolji i od Hrvatske (3:0), Srbije (3:0), te Poljske (3:0).
Meč posljednjeg kola Zlatne lige BiH će igrati sutra od 13 sati protiv Ukrajine, a sada je izvjesno da će taj meč biti revijalnog karaktera kada je u pitanju naš tim.
Trijumfom na Ilidži reprezentacija BiH potvrdila je sjajnu formu pred Paraolimpijske igre u Parizu.