Takmičenje u Dohi
Lana Pudar bronzana na Svjetskom prvenstvu
Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Dohi.
15.02.2024. u 17:07

Mlada Mostarka je u današnjem finalu discipline 200 metara osvojila treće mjesto sa  vremenom 2:07.92. Zlato je otišlo u ruke Laure Stephens s vremenom 2:07:35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bach s vremenom 2:07:44.

Najbolja bh. plivačica do finala je došla zahvaljujući četvrtim vremenom koje je jučer u svojoj polufinalnoj grupi, te je u današnjem finalu bila druga najmlađa takmičarka u bazenu. Mlađa od nje je samo kineskinja Yonghui Ma, koja još uvijek nije punoljetna.

Podsjetimo, Lana je nekoliko dana ranije trebala nastupiti i u disciplini 100 metara delfin.

Međutim, bh. sirena je doživjela lakšu povredu ramena, koju je na kraju uspješno sanirala.