Formula 1
Vozači Mercedesa u novu sezonu kreću iz prvog startnog reda
Finski vozač Valtteri Bottas u Mercedesu bio je najbrži u kvalifikacijama za Veliku nagradu Austrije na stazi u Spielbergu, dok je drugo mjesto zauzeo njegov timski kolega, šesterostruki svjetski prvak Lewis Hamilton, koji će tako uz Bottasa zauzeti prvi startni red u nedjelju.
04.07.2020. u 17:19

Ovo je rekordni 65. put da dva Mercedesa zauzimaju prva dva startna mjesta. Zanimljivo je da je Bottas bio za samo 12 hiljaditih dijelova sekunde brži od Hamiltona.

Red Bullov Max Verstappen, pobjednik zadnje dvije utrke u Spielbergu, bio je treći, a Lando Norris u McLarenu četvrti.

Hamilton je bio najbrži na sva tri slobodna treninga uoči kvalifikacija.

Velika naragda Austrije prva je utrka sezone Formule 1 nakon duge pauze zbog pandemije koronavirusa.

Sezona je trebala početi u martus VN Australije, ali je početak odgođen zbog pandemije. Sada bi ova skraćena sezone trebala do septembra imati osam utrka u Evropi.