open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
1. kolo u Parizu
Danska opravdala ulogu favorita protiv Slovenije
AUTOR: Faktor
25.07.2024. u 11:10
get url
text
Slovenke nisu mogle napraviti iznenađenje
Slovenke nisu mogle napraviti iznenađenje
FOTO: Igor Kupljenik/BOBO/PIXSELL
Na Olimpijskim igrama u Parizu već je počeo turnir za rukometašice.
Snage su rane jutros odmjerile rukometašice Danske i Slovenije, te su Dankinje opravdale ulogu favorita i upisali sigurnu pobjedu rezultatom 27:19.
Danska je rano povela 4:1, no Slovenija se nije predavala i dolazi na 8:8. Danska je ipak zaigrala bolje, te na odmor otišla sa prednošću 14:11.
U nastavku Dankinje dodaju gas i bilježe sigurnu pobjedu. Povele su 17:11, a zatim je bilo i deset golova razlike deset minuta prije kraja. Na semaforu je pisalo 26:16.
Na kraju je završilo 27:19. Kod Danske istakle su se Ostergrad i Friis sa po pet pogodaka, a na pet je i Gros iz Slovenije.
Od 11 sati danas igraju Nizozemska i Angola, dok su kasnije planirani dueli Španije i Brazila, Njemačke i Južne Koreje, Mađarske i Francuske te Norveške i Švedske.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.