Pobjedili Austriju
Francuska se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva, ostalo još jedno slobodno mjesto
Rukometna reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
22.01.2024. u 19:30

Francuzi su u meču drugog kruga nadigrali Austriju rezultatom 33:28.

Austrijanci su na poluvrijeme otišli sa golom prednosti 16:15.

Kod rezultata 20:20 Francuska se serijom 2:0 odvojila na plus dva.

U 45. minuti se Austrija vratila na gol zaostatka, ali ulazu u zadnjih 10 minuta olimpijski prvaci ipak lome otpor i odlaze na tri gola prednosti (28:25).

Austrijanci su pokušavali, tražili su priključak, ali Francuska je ipak bila prejaka.

Najefikasniji u redovima Francuske bili su u Mem i Fabregas sa po sedam golova. Kod Austrije je najbolji bio Huteček sa šest golova.

Ovo je za Francuze prvo polufinale nakon osam godina.

Ranije su polufinale izborile Danska i Švedska, a ostalo je još jedno mjesto slobodno.

Austrija ovim porazom i dalje nije izgubila sve šanse za plasman među najbolja četiri, ali morat će joj se poklopiti dosta toga.

Za ambicije Austrije će biti važan rezultat večerašnje utakmice između Njemačke i Mađarske, te zadnjeg kola u kojem igra protiv Islanda.