Savladali Švedsku
Rukometaši Francuske u nevjerovatnom meču izborili finale Evropskog prvenstva
Rukometaši Francuske prvi su finalisti Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
26.01.2024. u 19:42

Francuzi su prvom polufinalnom duelu nakon produžetaka savladali aktulene prvake Evrope selekciju Švedske rezultatom 34:30.

Na početku meča se igrali gol za gol. Francuzi su potom napravili seriju 7:0 (10:4) do 14. minute i stekli veliku prednost.

Pijetlovi su plus sedam su otišli u 17. minuti (13:6), tu mnogi mislili da je već tada poznato pitanje pobjednika.

Na poluvrijeme su Francuzi otišli sa šest poena prednosti - 17:11.

Šveđani su na otvaranju drugog dijela napravili sjajnu seriju, te za svega devet minuta nastavka stigli do izjednačenja (18:18).

Francuzi su potom napravili mini seriju od 3:0 i ponovo preuzeli vodstvo.

U 47. minuti Šveđani su došli do novog izjednačenja (21:21).

Igrala se 52. minuta kada Šveđani dolaze do potpunog preokreta i vodstva od 23:22.

Šveđani su u 55. minuti otišli na plus dva, međutim Francuzi su se vratili na nevjerovatan način.

Aktuelni prvaci Evrope su imali sve u svojim rukama, Francuzima je preostao samo devetarac nakon kojeg bi bio sviran kraj meča. Prandi ga je pogodio protiv nemoćnog Paličke za 27:27 i izborio produžetke.

Francuzi su sjajno otvorili prvi prožetak i pobjegli na plus tri - 30:27, a u drugi protužetak se ušlo sa prednošću francuske 30:28.

U nastavku su Francuzi održali prednost i upisali trijumf.

Francuska će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Njemačka - Danska (meč se igra večeras od 20:30).