EHF Euro
Rukometaši Islanda u sjajnom meču pobjedili Austriju i obradovali Hrvatsku
Rukometna reprezentacija Islanda pobjedila je Austriju u sjajnom meču u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvensstva u Njemačkoj
24.01.2024. u 17:05

Konačan rezultat glasio je 26:24.

Island je vodio gotovo cijelo poluvrijeme, a na pauzu je otišao sa šest golova prednosti 14:8.

Prednost su Islanđani držali sve do 43 minute, kada Austrijalnci (prethodno napravili seriju 7:0), došli do vodstva od 17:16.

Nakon toga se narednih nekoliko minuta igrali gol za gol.

Deset minuta prije kraja meča Islanđani su ponovo poveli, imali napada za plus dva, ali su se Austrijanci odbranili.

U finšu su Islanđanio održali prednost i došli do trijumfa.

Poraz Austrije dobra je vijest i za Hrvatsku jer je njime osigurala nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Da je Austrija ušla u polufinale, postojala je mogućnost da Hrvatska ostane bez mjesta u kvalifikacijama za Igre u Parizu. Sada to više nije moguće.