Evropsko prvenstvo
Rukometaši Islanda ugasili Hrvatima i posljednju nadu za polufinale
Rukometna reprezentacija Islanda savladala je u Kelnu selekciju Hrvatske u meču drugog kruga Evropskog prvenstva rezultatom 35:30, čime su Kaubojima ugasili i posljednje nade o plasmanu u polufinalu.
22.01.2024. u 17:03

Rukometašima Hrvatske je danas protiv Islanda bila potrebna pobjeda da bi matematički ostali u igri. Također bilo im je potrebno i da danas Austrija ne dobije Francusku, te da Njemačka savlada Mađarsku.

Hrvati su sjajno otvorili meč te u osmoj minuti imali plus četiri gola prednosti (95).

Islanđani su nakon toga progirali i u 17. minuti preko Kristjanssona došli do izjednačenja (11:11).

Nakon toga su došli i do vodstva. Hrvati su se vratili, te na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti 18:16.

Islanđani su u 49. minuti pobjegli na tri gola zaostatka i već tada je bilo jasno da Hrvati ne mogu to stiću.

Na kraju je prednost samo rasla.

Island je do pobjede vodio Elisson koji je postigao osam golova, a po šest su postigli Palmaarson i Rikhardsson.

Treba istaći da se selekcija Islanda već ranije oprostila od šansi do polufinale.