SP u rukometu
Slovenija kiksala protiv Rusije, debakl Sjeverne Makedonije
Rukometna reprezentacija Slovenije doživjela je poraz od Rusije u derbiju 2. kola Svjetskog prvenstva koje se igra u Egiptu - 25:31.
16.01.2021. u 19:26

Slovenci su bili apsolutni favoriti, ali smo na parketu gledali drugačiju sliku. Nakon početnog ispitivanja snaga Rusi su na plus dva otišli sredinom prvog dijela i do kraja meča nisu ispuštali prednost. Kiselev, Kosorotov i Soroka postigli su po šest golova, dok je kod Slovenaca isti broj golova postigao Dolenec.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Sjeverna Makedonija doživjela je debakl u duelu protiv Egipta koji je slavio sa 38:19. Domaćini su sve riješili u prvom poluvremenu koju su dobili sa 20:6. Shebib je bio nerješiva enigma za Makedonce.

Siguran trijumf ostvarili su i Francuzi protiv Austrije 35:28, a pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da se Tricolori nisu opustili u finišu meča.

Do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu stigao je i Portugal, koji je večeras bio bolji od Maroka - 33:20. Nakon egala u prvom poluvremenu (12:12), Portugalci su dodali gas u nastavku su pregazili rivala.