Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE / Bosna i Hercegovina - Austrija 27:21
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u zaostalom meču 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladala je Austriju sa 27:21 Utakmica iz Bugojna mogli ste u direktnom tekstualnom prijenosu pratiti na portalu Faktor.ba.
14.03.2021. u 16:38

U dosadašnja tri susreta najbolji bh. rukometaši upisali su dva poraza i jednu pobjedu, a i Austrijanci imaju identičan omjer.

Trijumf našu selekciju, na čijoj klupi danas debituje hrvatski stručnjak Ivica Obrvan, ostavlja u igri za plasman na kontinentalni šampionat.

BOSNA I HERCEGOVINA: Ovčina, Perić, Herceg, S. Burić, B. Burić, Haseljić, Terzić, Ahmetašević, Ćosić, Prce, Vranješ, Malinović, Hamidović, Grujić, Građan.

AUSTRIJA: Božović, Weber, Spendier, Posch, Frimmel, Martinović, Herburger, Zeiner, Doknić, Hausle, Ranftl, Dambock, Kofler, Wagner, Hutecek, Stevanović.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice u Bugojnu, zaslužena pobjeda Zmajeva rezultatom 27:21 u debiju Ivice Obrvana.

57. minut: Burić brani, pogođen je u glavu.

54. minut: Dvije minute isključenja za Webera.

52. minut: Erceg! BiH ima prvi put pet golova prednost.

51. minut: Kakve intervencije Adija Admetaševića, prvo je Weberu skinuo sedmera, a zatim i "popravni".

50. minut: Drugi gol Ercega i odlična intervencija Burića.

49. minut: Rezultat je 21:18!

46. minut: Herceg postiže 20. gol naše selekcije večeras. Burić brani... Imamo napad za "plus četiri".

44. minut: Grujić je pogodio za 19:16.

43. minut: Frimmel je strijelac 16. gola za Austriju.

43. minut: Weber je postigao gol za Austrijance.

41. minut: Haseljić BiH vodi na "plus četiri".

40. minut: Ovčina vraća tri gola prednosti Zmajevima, Burića brani.

40. minut: Weber s pozicije pivota pogađa za 16:14.

39. minut: Treći pogodak Nikole Prce, sada je 16:13.

37. minut: Novi gol Webera, Austrijanci su opet na "minus dva".

37. minut: Perić pogađa za 15:12.

36. minut: Weber je smanjio na 14:12.

36. minut: Vranješ je izborio sedmerac, Prce lobuje austrijskog golmana.

34. minut: Dvije minute za Malinovića.

34. minut: Doknić je "skinuo" šut Perića sa sedam metara.

32. minut: Vranješ je pogodio, a Burića odbranio na suprotnoj strani.

31. minut: Treći gol Vladimira Vranješa za 12:10, Weber je odmah smanjio.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad ima naša selekcija.

Kraj prvog poluvremena.

30. minut: Haseljić je strijelac za 11:10, to je konačan rezultat prvih 30 minuta. Dvije odlične defanzivne reakcije Vranješa prethodile su 11. golu našeg nacionalnog tima.

28. minut: Prce je zabio za 10:10. Strijelac devetog gola za BiH bio je Haseljić iz kontre.

27. minut: Perić je pogodio za 8:9.

26. minut: Burić skida zicer Austrijancima, loše smo istrčali kontru.

24. minut: Burić brani... Treća odbrana bh. golmana.

24. minut: Pajovič je pozvao minut odmora.

23. minut: Frimmel je pogodio za 7:9, a Malinović je napravio probijanje.

22. minut: Austrijanci su stigli do prvog vodstva, Obrvan je pozvao time-out.

21. minut: Božović je izjednačio (7:7). Austrijanci su ostali s igračem manje.

20. minut: Pogađamo s igračem manje, Malinović je bio strijelac za 7:6.

19. minut: Weber pogađa za 6:6.

19. minut: Drugo isključenje za BiH, Terzić će malo "odmoriti".

18. minut: Doknić brani šut Haseljića.

17. minut: Austrija je smanjila na 6:5

16. minut: Perić nastavlja sjajno proigravati naše pivotmene, Burić je sada izborio prvo isključenje za Austrijance.

14. minut: Perić pogođa sa sedam metara za 6:4.

13. minut: Drugi gol Frimmela, Austrija smanjila na 5:4!

13. minut: Božović postiže treći pogodak za Austriju danas.

12. minut: Malinović šutira visoko preko gola, ništa od šestog gola za našu selekciju.

11. minut: Frimmel je smanjio na 5:2.

11. minut: Prvo isključenje na utakmici. Dvije minute dobio je Vranješ.

10. minut: Prvi gol Alena Ovčine za 5:1.

9. minut: Perić je još jednom sjajno proigrao Vranješa, sada je 4:1 za BiH.

8. minut: Još jedna odlična intervencija, skinuo je šut Božovića sa linije.

7. minut: Perić pogađa za 3:1.

7. minut: Prva odbrana Burića na današnjem susretu, skinuo je zicer austrijskom pivotu.

6. minut: Žuti karton za Vranješa.

5. minut: Perić je odlično proigrao Vranješa koji zabija za 2:1.

5. minut: Božović je pogodio za izjednačenje.

4. minut: Dejan Malinović je postigao prvi gol za BiH.

2. minut: Otklonjeni su problemi sa semaforima na kojima vrijeme nije bilo usklađeno.

2. minut: Susret nakratko prekinut zbog problema sa zapisničkim stolom, potom je nastavljen, ali je uslijedio novi prekid.

1. minut: Austrijanci nisu iskoristili prvi napad.

1. minut: Počela je utakmica u Bugojnu, Austrijanci će imati prvi napad.

16:58 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine, prethodno je svirala himna Austrije u čast gostujuće selekcije.