Borba za SP
TOK UTAKMICE / Grčka - Bosna i Hercegovina 24:17
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Grčke u prvom meču play-offa za odlazak na Svjetsko prvenstvo.
16.03.2022. u 18:00

Zmajevi su se uoči ovog meča suočila s velikim problemima, počevši od ostavke selektora Ivice Obrvana do izostanka nekoliko ključnih igrača među kojima su Mirsad Terzić, Josip Perić, Senjamin Burić i Dejan Malinović.

Ako se uzme u obzir da se nekoliko igrača oprostilo od dresa sa državnim grbom nakon Evropskog prvenstva, jasno je da je reprezentacija BiH u Grčkoj nastupila sa izmijenjenim igračkim kadrom.

Tesktualni prijenos utakmice Grčka - BiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________

60. minut: Mallios je promašio sedmerac, nakon čega je označen kraj utakmice. Grčka - BiH 24:17. Zmajeve očekuje težak posao u revanšu koji se igra u subotu u Mejdanu.

55. minut: Opet nismo postigli gol za igračem više.

51. minut: Deset minuta je do kraja, domaći uspješnu čuvaju veliku prednost.

44. minut: Mallios postiže 11. gol, sada je 17:13. Ponovo nam škripi u napadu.

41. minut: Nevjerovatno je šta sve promašujemo.

38. minut: Serija Zmajeva od 3:0, došli smo na "minus jedan" - 14:13.

34. minut: Zabili smo sa dva igrača manje. Strijelac je Građan, a uz to isključen je jedan Grk.

32. minut: Grci pogađaju iz prvog napada, ali odgovara Davidović. Mogli smo na minus jedan, ali čudesni Boukovinas zaustavlja Perića. Skupio je već 11 odbrana.

30. minut: Građan pogađa sa "zvukom sirene". Završeno je prvo poluvrijeme - 10:8 za Grčku.

29. minut: Sada nismo pogodili ni sa sedam metara.

28. minut: Osma odbrana grčkog golmana, opet nismo iskoristili igrača više.

25. minut: Ponovo smo brzopleti u napadu, a Grci to koriste i iz kontre pogađaju za 9:6. Domaći golman ponovo brani udarac Haseljića.

20. minut: Dino Hamidović pogađa i prekida seriju Grka.

19. minut: Domaći postiži novi gol iz kontre i odlaze na "plus dva" - selektor Čolina zove time-out.

17. minut: Grci su preokrenuli, vode 5:4. Na drugoj strani domaći golman zaustavlja pokušaj Haseljića.

15. minut: Sada je i Burić nemoćan, Grci su izjednačili.

13. minut: Šteta, primili smo gol sa igračem više. Istovremeno, promašili smo dva napada.

8. minut: Burić radi čuda na golu BiH. Sada je odbranio dva zicera! Naprosto izluđuje Grke. Građan pogađa za 1:3.

8. minut: Benjamin Burić brani sedmerac Grcima. Idemo po "plus dva".

6. minut: Drugi gol Haseljića, vodimo 2:1.

4. minut: Haseljić je istrčao kontru i izjednačio na 1:1.

3. minut: Bez gola smo, promašili smo tri napada, a Grci su postigli jedan gol.

1. minut: Počeo je meč u Grčkoj, sretno Zmajevi.

18:12 sati: Sada slušamo himnu Grčke.

18:09 sati: U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

18 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Grčka - BiH.