Borba za EURO
TOK UTAMICE / Bosna i Hercegovina - Estonija 21:19
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u meču četvrtog kola kvalifikacija za EURO 2022 salvadala Estoniju sa 21:19. Direktan tekstualni prijenos meča iz Bugojna mogli ste pratiti našem portalu.
10.01.2021. u 19:29

Izabranici selektora Bilala Šumana prije četiri dana su na gostovanju u Polvi poraženi od Estonije rezultatom 24:21, a večeras se žele iskupiti pobjedom s najmanje četiri gola razlike.

U dosadašnjih 11 mečeva naša selekcija je protiv Estonije zabilježila pet pobjeda, dva remija i četiri poraza.

Pravdu na meču u Bugojnu dijeli sudijski par iz Slovenije, Ozren Backović i Mirko Palačković, dok je delegat EHF-a biti Vladimir Jović iz Bosne i Hercegovine.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj! BiH je pobijedila sa 21:19, no ova pobjeda nije ono što su naši rukometaši priželjkivali.

60. minuta: Sedmerac za BiH! Perić promašuje, treći neiskorišteni sedmerac.

59. minuta: Sada stativa spašava naš gol.

58. minuta: Panić pogaša stativu na isteku napada.

57. minuta: Lopta je ispala Malinović, a Estonci u kontri pogađaju za 21:18.

56. minuta: Lees je smanjio na 21:17.

55. minuta: Panić je zaradio isključenje, a Perić je realizovao novi penal za "plus pet"! Još 40 sekundi imamo igrača manje, a Estonci griješe.

54. minuta: Vranješ je izborio novi penal, a ralizovao ga je Perić. BiH četvrti put večeras ima potrebnih četiri razlike.

52. minuta: Ots brani šut Marka Panića, BiH vodi 19:16.

51. minuta: Rezervni golman Estonije brani šut Terzić, drugi neiskorišteni sedmerac naše selekcije. Estonci pozivaju time-out.

50. minuta: Novi sedmerac za BiH, Estonci su se branili iz golmanskog prostora.

50. minuta: Dobar blok naše selekcije, imamo priliko da odemo na četiri razlike.

49. minuta: Ovčina vraća BiH na "plus tri", bio je to njegov treći pogodak večeras.

47. minuta: Ots brani šut Terzića nakon 16. gola Estonaca.

47. minuta: Odličan blok Vranješ zaustavlja šut Tooma.

46. minuta: Kasper Lees ja smanjio na 18:15.

45. minuta: Stativa i na drugoj strani polije udarca Panića.

45. minuta: Šut Celminsa završava na stativi.

44. minuta: Prvo isključenje za BiH, Igor Mandić će "na hlađenje" dvije minute.

44. minuta: Tako je! Lagani gol Alena Ovčine, opet smo na četiri razlike.

43. minuta: Novi sedmerac za BiH i isključenje za Johannsona, koji automatski dobija crveni karton. Prce je promašio sedmerac, lopta je završila na stativi. Nismo iskoristili šansu da odemo na "plus četiri".

42. minuta: Konačno! Ovčina je kaznio igru Estonaca bez golmana! 17:14 za BiH.

41. minuta: Valjda ćemo ovoga puta s igračem više odigrati kvalitetniju odbranu.

41. minuta: Estonci su smanjili na 15:14, a Part je potom zaradio drugo isključenje, a Prce pogodio ponovo sa linije sa sedam metara.

40. minuta: Hamidović bespotrebno pravi probijanje, zabio se u dvojicu Estonaca u napadu u kojem smo lovili "plus tri".

39. minuta: Prvi sedmerac na utakmici, realizovao ga je Nikola Prce. Bio je to njegov drugi gol večeras.

37. minuta: Tarabochija svojim drugim golom vraća prednost BiH (14:13).

36. minuta: Estonija nam opet daje gol s igračem manje, sada je 13:13. Ots brani šut Hamidovića.

35. minuta: Drugo isključenje Johannsona na večerašnjoj utakmici, treće za Estonce. Hamidović promašuje...

35. minuta: Poslije nepunih pet minuta igre u drugom poluvremenu Šuman je pozvao time-out.

34. minuta: Burić fenomenalno brani zicer, no lopta se odbila u ruke Estoncima koji pogađaju za 13:12. Kontri gostiju prethodila je greška naše selekcije u napadu.

32. minuta: Part je sa crte smanjio na 13:11.

32. minuta: Panić nastavlja dobru partiju, peti gol našeg desnog beka za 13:10.

31. minuta: Celmins je pogodio za 12:10.

31. minuta: Estonci imaju prvi napad u drugom poluvremenu, ne odustaju od igre sedam na šest.

Kraj prvog poluvremena!

30. minuta: Celmins smanju na 12:9, što je konačan rezultat prvog dijela.

30. minuta: Ovčina je ponovo promašio dalekometni udarac dok je gol bio prazan.

29. minuta: Odličan pas na crtu, Vranješ je upisuje u strijelce. Lijepo ga je proigrao Malinović.

29. minuta: Toom je smanjio prednost BiH na tri gola. Bio je to njegov četvrti gol večeras.

28. minuta: Još jedna odlična kontra Haseljića! Drugi gol našeg desnog krila. BiH vodi 11:7.

28. minuta: Dobra finta Perića, a potom i gol, uz malo sreće. Ots je bio na toj lopti.

27. minuta: Šuman je pozvao time-out poslije greške koja je rezultirala sedmim golom Estonije.

26. minuta: Prvi gol Leesa na utakmici, Estonija nam je dala gol s igračem manje u polju.

25. minuta: Ots brani zicer Periću, ipak napad je za BiH.

25. minuta: Dvije minute za Estonce, Part je rukom išao prema licu Dejana Malinovića. Ovo je drugo isključenje za goste.

24. minuta: Prvi gol Perića u pravo vrijeme.

23. minuta: Toom uz dosta sreće pogađa za 8:6. Perić je u igri umjesto Tarabochije.

23. minuta: Greška u napadu, nije prošao pas Prce za Vranješa.

22. minuta: Johannson je smanjio na 8:5.

21. minuta: Bravo Marko! Panić pogađa na isteku napada za 8:4. Estonci nastavljaju forsirati igru sedam na šest, s dva pivota.

20. minuta: Part je prekinuo seriju naše reprezentacije.

19. minuta: Cepelinnn! Panić asistira za Prcu, BiH vodi 7:3! Odbrane Burića definitivno su pokrenule naš tim.

18. minuta: Selektor Estonije Tomas Sivertsson primoran je pozvati time-out nakon serije BiH od 3:0.

18. minuta: Burić je ušao u seriju, peta odbrana golmana Flensburga. Terzić u narednom napadu zabija za 6:3.

17. minuta: Opet nemamo sreće. Dalekometni šut Prce pogađa okvir gola Estonije na kojem nije bilo golmana.

16. minuta: Burićvu odbranu Haseljić je nagradio odlično istrčanom kontrom i pogotkom za 5:3.

16. minuta: Napokon jedan lakši gol! Treći pogodak Panića večeras za vodstvo BiH 4:3. U prethodnom napadu je Toom pogodo stativu

15. minuta: Tehnička greška u napadu, Estonija ima šansu da povede. Odbrana naše selekcije ne funkcioniše loše, ali se mučimo u napadu.

14. minuta: Lopta na crtu za Parta koji zabija za 3:3

14. minuta: Drugi gol Marka Panića za novo vodstvo BiH (3:2).

13. minuta: Estonci prave faul u napadu. BiH kreće u napad za treći gol na utakmici.

12. minuta: Ovčina je igrao nogom nakon što je Burić bacio kontru. Estonija je u napadu.

11. minuta: Drugi gol Tooma. Ots brani šut Ovčine sa krila. Drugu odbranu upisao je golman Estonaca.

10. minuta: Estonci ponovo igraju sedam na šest, što su forsirali u prvoj utakmici. Odličan blok naše reprezentacije.

10. minuta: Konačno! Tarabochia pogađa za 2:1!

9. minuta: Burić upisuje drugu odbranu, zaustavio je šut Celminsa.

8. minuta: Gol Estonije bio je prazan, a dalekometni pokušaj Alena Ovčine pogađa stativu. Nismo imali sreće.

7. minuta: Dobro izrađena akcija za Haseljića koji je napravio prestup.

7. minuta: Prvo isključenje na utakmici, dvije minute je zaradio Johannson.

6. minuta: Prva odbrana Benjamina Burića, "skinuo" je udarac Tooma.

5. minuta: Karl Toom pogađa za 1:1, a Rasmus Ots brani šut Mirsada Terzića nakon brzog centra. Estonija je u napadu.

4. minuta: Uz pomoć bloka Marko Panić postiže prvi pogodak za našu selekciju. BiH vodi 1:0.

4. minuta: Haseljiću je ispala lopta, ali je dobrim postavljanjem u odbrani ispravio svoju grešku. Estonci su napravili probijanje.

3. minuta: Dobra reakcija Vladimira Vranješa u odbrani. Drugi napad za BiH.

2. minuta: Prce šutira preko gola, prijetio je pasivan napad našem nacionalnom timu.

1. minuta: Utakmica je počela, prvi napad imat će naša selekcija koja večeras igra u plavoj opremi. Reprezentacija naše zemlje utakmicu će početi u sastavu: Burić, Ovčina, Haseljić, Terzić, Vranješ, Trabochia i Prce.

19:59 - Oba selektora i u drugi susret u posljednja četiri dana ulaze s istim sastavima.

19:55 - Završena je estonska himna, u toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

19:54 - Najvatreniji navijači naših reprezentativnih selekcija iako nisu u dvorani, naše rukometaše pozdravili su skandiranjem i prilikom dolaska u dvoranu u Bugojnu.

19:52 - Rukometaši obje selekcije izašli su na teren dvorane u Bugojnu. Nakon intoniranja himni počet će 12. zvanični međusobni susret dvije reprezentacije.

19:46 - Petnaestak minuta ostalo je do početka utakmice BiH - Estonija, a ovo su sastavi u kojima će dvije selekcije igrati večeras.