Zmajevi neće igrati Svjetsko prvenstvo, Portugal se odbranio u Mejdanu
AUTOR: Faktor
12.05.2024. u 18:31
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela ostvariti čudo.
Zmajevi su remizirali protiv Portugala u revanšu baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2025. godine igrati u Danskoj, Norveškoj i Hrvatskoj - 26:26.
Nakon što su u srijedu pred domaćim navijačima slavili sa 29:19, Portugalci su danas u Mejdanu uspjeli sačuvati prednosti iz prvog meča.
Izabranici Damira Doborca bolje su otvorili meč i u nekoliko navrata imali dva gola prednosti (2:0, 3:1, 4:2 i 12:10). No, bh. reprezentativci popustili su u finišu poluvremena, što Portugalci koriste i na odmor odlaze sa četiri gola prednosti (13:17).
bosna-hercegovina-portugal1
1 od 18
Drugo poluvrijeme otvorili smo serijom 2:0, a gosti do prvog gola u nastavku dolaze tek u 36. minuti. U 40. minuti stigli smo na gol zaostatka (19:20), a minut kasnije Panić je pogodio za izjednačenje (20:20). U tom periodu utakmice sjajan je na našem golu bio Bekir Čordalija.
Tada smo propustili realizovati i nekoliko napada u kojima smo mogli preuzeti vodstvo. Ipak, iskusni gosti uspjeli su odoljeti napadima Zmajeva, te u finišu meča nisu dozvolili iznenađenje.
U zadnju minutu smo ušli pri neriješenom rezultatu (26:26), opat smo imali i dva napada za pobjedu, ali smo nespretno reagovali, te je meč završen bez pobjednika.