open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Ukrajina
Je li vrijeme Zelenskog isteklo, podnosi li ostavku
Volodimir Zelenski, predsjednik Ukrajine, bi mogao da podnese ostavku nakon potpisivanja mirovnog sporazuma, napisao je poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski na svom Telegram kanalu
AUTOR: Faktor/B92
02.05.2025. u 10:05
get url
text
Podnosi li Zelenski ostavku
Podnosi li Zelenski ostavku

Volodimir Zelenski, predsjednik Ukrajine, bi mogao da podnese ostavku nakon potpisivanja mirovnog sporazuma, napisao je poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski na svom Telegram kanalu.
- 30 dana nakon prvog potpisa mirovnog sporazuma, Zelenski odlazi - predložio je, pišu Nezavisne, pozivajući se na B92.
Istovremeno, ukrajinska strana ne odlučuje ništa u vezi sa uslovima i dogovorima sa SAD, dodao je Dubinski.
- Mi smo ovde samo statisti, kojima je potreban potpis i ratifikacija, skoro su završili - navodi se u objavi. 
- Sve ostalo je već dogovoreno između Rusije i Sjedinjenih Država - izjavio je poslanik.
Ministarstvo finansija SAD je ove nedjelje objavilo potpisivanje sporazuma o prirodnim resursima sa Kijevom. To podrazumjeva stvaranje bilateralnog investicionog fonda, čija sredstva bi trebalo da budu korišćena za obnovu Ukrajine . Kako je izjavila zamjenica ukrajinskog premijera Julija Sviridenko, sporazum podrazumjeva da će Vašington i Kijev imati jednaka prava. Prihod investicionog fonda neće biti raspodjeljen deset godina.
Potpisivanje sporazuma o podzemnim resursima planirano je još krajem februara, ali je propalo jer se Zelenski posvađao sa američkim predsjednikom Donaldom Trampom i potpredsjednikom DJ Vanceom u Bijeloj kući, odakle je praktično izbačen.
comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.