PLBiH, 19. kolo
Borac bolji od Slobode, prvak preuzeo treću poziciju
Fudbaleri Borca savladali su Slobodu u posljednjem meču u 2021. godini.
04.12.2021. u 16:52

Banjalučani su u meču 19. kola slavili sa 3:1, te tako se probili na treću poziciju premijerligaške tabele.

Junak aktuelno gprvaka BiH je Milan Vušurević, koji je postigao dva gola.

Domaći su poveli u 33. minuti kada je Jovo Lukić iskoristio nesmotrenost golmana u zadnje linije Slobode, te odbijenu loptu pospremio u mrežu. Ipak, gosti se ne predaju, te četiri minute kasnije stižu do izjednačenja. Strijelac je bio Predragović.

Tuzlaci su šokirani već u prvoj minuti nastavka. Semafor je pokazivao da se igra 38. sekunda drugog poluvremena kada je Vušurović na asistenciju Ćorića pogodio za 2:1.

Isti igrač je u 72. minuti postigao i treći gol za aktuelnog prvaka BiH, te na taj način potvrdio pobjedu.

Ramić je u sudijskoj nadoknadi mogao ublažiti poraz Slobode, ali je Ćetković odbranio njegov udarac.