Konferencijska liga
Borac nemoćan protiv Linfielda: Debakl u Belfastu
Fudbaleri Borca, aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, doživjeli su debakl u prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Linfielda.
22.07.2021. u 22:37

Banjalučani su potopljeni u Belfastu, gdje su poraženi sa 4:0 i sa malim šansama dočekuju revanš koji se igra za sedam dana na Gradskom stadionu.

Linfield je poveo već u 2. minuti, a strijelac je bio Newberry. Do odlaska na odmor domaći su udvostručili prednost, a u 25. minuti pogodio je Manzinga.

Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena. Za 3:0 pogodio je Mulgrew u 75. minuti, da bi konačnih 4:0 postavio Callacher u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Borac je bio neprepoznatljiv, tek u nekoliko navrata ličio je na prvaka jedne zemlje, dok je ekipa iz Sjeverne Irske kaznila svaku grešku.