Derbi 30. kola PLBiH
Borac opet na vrhu tabele, je li Banjalučane "pogurao" linijski sudija?
Derbi 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojoj je ulog bio velik kako za fudbalera Borca, tako i za igrače Zrinjskog, pripao je domaćem sastavu rezultatom 2:1.
11.05.2021. u 21:52

Duel dva kluba iz vrha tabele donio je priličnu zanimljivu fudbalsku predstavu, pogotovo u prvom poluvremenu.

Ljubić je u 13. minut zaprijetio Banjalučanima, ali je Lakić, koji je danas mijenjao Pavlovića, odbranio njegov šut.

Samo minut kasnije Borac je stigao do prednosti. Varvodića je matirao kapiten domaćeg tima Stojan Vranješ.

U prilično otvorenoj i dopadljivoj utakmici sedam minuta nakon pogotka Vranješa Zrinjski je izjednačio. Juranović je olako prošao kroz odbranu Borca i pogodio za 1:1.

Pet minuta prije kraja prvog dijela stativa je spasila Zrinjski, a pogodio ju je Meleg poslije lijepog proigravanja Vranješa.

Već u narednom napadu Tičinović je mogao kazniti Borac za promašaj, no šutirao je direktno u Lakića.

VEZANI TEKST - Procijenite sami: Je li Zrinjski oštećen u Banjoj Luci?

U 42. minuti Vranješ je pogodio za novo vodstvo Borca, bio je to 14. ovosezonski pogodak iskusnog veznjaka. Ćorić je odlično uposlio najboljeg strijelca svog tima u ovoj sezoni, no čini se da je Vranješ bio u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, zastavica u ruci prvog pomoćnika Luke Bilbije, Radislava Kačavende, ostala je spuštena.

Nakon drugog gola Borca uslijedili su i protesti s klupe Zrinjskog, dok je zbog istih Jakovljević zaradi žuti karton, a sigurno da će se nakon ovoga ponovo dignuti prašina i priča o suđenju u Premijer ligi BiH.

Odličan tempo viđen je i u nastavku susreta.

Gosti su najbliže izjednačenju bili u 62. minuti nakon što je Nemanja Bilbija poslije ubacivanja iz kornera pogodio prečku, no rezultat se nije mijenjao, pa je Borac stigao do pobjede kojom se vratio na lidersku poziciju PLBiH.

Lider u narednom kolu gostuje na Grbavici, dok će Zrinjski ugostiti Krupu.