Polufinale Kupa BIH
Borac se mučio protiv Klisa, ali na kraju slavio uvjerljivu pobjedu
Fudbaleri Borca, teže od očekivanog, savladali su Klis iz Buturović Polja u prvom meču polufinala Kupa BiH.
07.04.2021. u 17:48

Banjalučani su se mučili, ali su na kraju slavili uvjerljiv trijumf - 4:1. Čestitke idu i na račun gostiju, koji se takmiče u Drugoj ligi Federacije BiH, a pružili su žestok otpor favorizovanim Banjalučanima.

Borac je poveo u 7. minuti kada je pogodio Moraitis. Imali su domaći još nekoliko izglednih prilika u prvom dijelu, ali je golman Cero bio na visini zadatka. Na drugoj strani gosti su zaprijetili preko Kudre, ali je njegov udarac odbranio Pavlović.

Klis je izjednačio u prvoj ozbiljinoj prilici u drugom dijelu. Srušen je Vila, a iz slobodnjaka je sjajno pogodio Kudra.

Ipak, Borac je do kraja uspio stići do pobjede. Igrao se 68. minut kada je autogol postigao Pirija, a u 81. minuti i drugi autogol gostujućih fudbalera. Ovaj put svoju mrežu zatresao je Mušinović. Za konačnih 4:1 pogodio je Mehanović.

Revanš se igra za 14 dana na stadionu Rođeni u Mostaru.