Sve je moguće
Cirkus na AKN: Sudije svirao kraj, a na semaforu pisalo da je odigrano 89 minuta i 47 sekundi
Svjedočilo smo prvom skandalu na Afričkom kupu nacija.
12.01.2022. u 16:51

Sudija Janny Sikazwe iz Zimbabvea svirao je kraj prije nego što je semafor pokazivao da je odigrano 90 minuta.

U duelu Tunisa i Malija koji je završio 0:1 (pogodio Kone u 48. minuti iz jedanaesterca) pomenuti sudija izazvao je bijes svih na klupi Tunisa nakon što je ranije svirao kraj.

Semafor je pokazivao da je odigrano 89 minuta i 47 sekundi, kada je Sikazwe poslao igrače u svlačionicu i izazvao bijes Tunižana (pogledajte OVDJE).

Kasnije je sudija priznao grešku, akteri su se trebali vratiti na teren kako bi bile odigrane još četiri minute, ali je CAF odlučio kako meč neće biti nastavljen i priznata je pobjeda Malija.

Treba naglasiti kako je Sikazwe i u 86. minuti svirao kraj utakmice, a onda je nakon konsultacija s VAR-om poništio svoju odluku.