Trijumf Modrih
Dinamo prošao u treće pretkolo Lige prvaka, asistencija Menala
Fudbaleri zagrebačkog Dinama su u revanšu drugog pretkola Lige prvaka na gostovanju u Skoplju pobijedili makedonski Shkupi i tako osigurali prolazak u treće pretkolo ovog takmičenja.
26.07.2022. u 23:19

Nakon razočaravajućih 2:2 u prvom susretu, Dinamo je u revanšu upisao minimalnu pobjedu, te sa ukupnih 3:2 prošao u narednu fazu takmičenja.

Gol odluke postigao je Ademi u 47. minuti na asistenciju Menala. Treba istaći da je bh. reprezentativac u igru ušao samo dva minuta ranije.

Dinamo će u trećem pretkolu igrati protiv bugarskog Ludogoreca, koji je u dvomeču bio bolji od Shamrock Roversa.

Prvaci Hrvatske su prolaskom u treće pretkolo Lige prvaka osigurali evropsko proljeće.

Najmanje što Dinamo ove sezone može igrati jeste grupna faza Konferencijske lige. Ispadanjem u trećem pretkolu LP-a, hrvatski prvak bi otišao u play-off Evropske lige i imao osiguran nastavak takmičenja u Konferencijskoj ligi.

Ukoliko prođe i treće pretkolo Lige prvaka, Dinamo će u slučaju poraza u play-offu osigurati nastup u grupnoj fazi Evropske lige.