Olimpijski turnir
Dramatično polufinale: Ni sjajni Dončić nije pomogao Slovencima, Francuska u finalu
Košarkaška reprezentacija Francuske izborila je plasman u finale Olimpijskih igara u Tokiju.
05.08.2021. u 14:50

Trikolori su u polufinalu savladali Sloveniju sa 90:89, a u borbi za zlatnu medalju igrat će protiv Sjedinjenih Američkih Država, koje su slavile protiv Australije.

Prva četvrtina je bila jedna od najboljih na olimpijskom turniru. Gladali smo sjajnu košarku, gotovo bez odbrana, a Slovenci su slavili sa 29:27. Dva poena prednosti zadržali su i na poluvremenu (44:42).

Prvu osjetniju razliku napravili su Francuzi u trećem periodu, kada su imali i deset poena prednosti, a u posljednjih deset minuta ušlo se pri rezultatu 71:65 za Trikolore.

Uspjeli su Slovenci da se vrate i u četvrtom periodu, ali nisu imali snage za preokret.

Dramatično polufinale odlučeno je bukvalno u posljednjoj sekundi, kada je Batum blokirao Prepeliča pri rezultatu 90:89 i tako Francuzima donio plasman u finale.

Sjajan je bio Luka Dončić koji je upisao triple-double. Ubacio je 16 poena, uz 18 asistencija i deset skokova, ali ni to nije bilo dovoljno da Slovence odvede u borbu za zlato.

Nando De Colo ubacio je 25 poena kod pobjedničkog tima, a imao je sjajnu podršku u Evanu Fournieru (23).