Kapiten Zmajeva
Edin Džeko ima zavoj na desnoj nozi, hoće li se oporaviti do meča sa Crnom Gorom
Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, sinoć je odigrao samo poluvrijeme u pobjedi protiv Rumunije (1:0) u drugom kolu Lige nacija.
08.06.2022. u 17:57

Dijamant je u prvom poluvremenu dobio jedan udarac, a nakon pauze više se nije vraćao na teren. Zamijenio ga je Smail Prevljak, koji je u 68. minuti postigao i jedini gol na Bilinom pollju.

Ivaylo Petev, selektor Zmajev, nakon utakmice kazao je kako je Dijamantu natekla noga ispod koljena, te da se nada kako će biti spreman za duel protiv Crne Gore u Podgorici (11. juna).

Danas je Džekina supruga Amra na svom Instagram Storyju podijela fotografiju Džeke sa jednim navijačem, a na njoj se vidi kako je njegova desna noga zamotana.

Nadamo se da je u pitanju bezazlene povreda, da je Dijamant zavoj nosio iz predostrožnosti i da će naš golgeter biti spreman za subotnji duel u Podogrici.