Borba za Mundijal
Finska i Ukrajina nisu "počastile" Zmajeve priželjkivanim rezultatom
Nakon pet uzastopnih remija u pet mečeva kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo fudbalska reprezentacija Ukrajine stigla je do važne pobjede na gostovanju kod Finske (2:1).
09.10.2021. u 19:54

Da duel sa Zmajevima u Lavovu 12. oktobra dočekaju u dobroj atmosferi pobrinuli su se Yarmolenko i Yaremchuk zahvaljujući čijim golovima je selekcija Oleksandra Petrakova stigla do prvog trijumfa.

Ukrajinci su poveli već na samom startu utakmice. Igrala se četvrta minuta kada je Yarmolenko pogodio poslije asistencije Yaremchuka.

Najbolji finski fudbaler Teemu Pukki u 29. minuti donio je izjednačenje svojoj selekciji, no samo pet minuta kasnije Yaremchuk je poslije asistencije Tsygankova zabio za 1:2, što će se na kraju ispostaviti i kao konačan rezultat.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Ukrajina se vratila na drugo mjesto grupe D. Ukrajinci sada imaju osam bodova, BiH je treća sa šest, Finska četvrta sa pet, a Kazahstan posljednji sa tri boda.