Ponovo strijelac
Hertha gazduje Berlinom, Ibiševićeva noć iz snova
Godine su samo broj. Reakcija je to službenog profila Herthe nakon još jedne briljantne partije Vedada Ibiševića.
22.05.2020. u 22:21

Berlinska Stara dama demolirala je večeras u gradskom derbiju na domaćem terenu ekipu Union Berlina rezultatom 4:0

Vedad Ibišević je najzaslužniji za ubjedljiv trijumf svog tima, drugi u nizu, nakon prošlosedmične pobjede na gostovanju kod Hoffenheima rezultatom 3:0.

Bivši Zmaj je postigao gol i bio dvostruki asistent. Hertha je razbila gradskog rivala u drugom poluvremenu.

Ibišević je pogodio glavom u 51. minuti poslije centaršuta Plattenhardta.

Samo minut kasnije bilo je 2:0. Sada je Ibišević asistirao, a pogodio Lukabakio.

Drugu asistenciju Ibišević je upisao u 61. minuti, kada je proigrao Cunhu.

Kapiten Herthe uživa apsolutno povjerenje novog trenera Bruna Labbadije. Skupocjeni Poljak Krzysztof Piatek čekao je svoju šansu s klupe, a zamijenio je Ibiševića u 75. minuti.

Hertha je prednost nad gradskim rivalom povisila na 4:0 u 77. minuti preko Boyate.

Vrijedi istaći da je Hertha pobjegla iz opasne zone, a sada ni mjesto koje vodi u kvalifikacije za Evropsku ligu nije nedostižno.