Serie A
Ibrahimović produžio pobjednički niz Milana, Krunić igrao do 77. minute
U derbiju 11. kola Serie A fudbaleri Milana slavili su s 2:1 na gostovanju kod Rome.
31.10.2021. u 22:43

Za deseti ovosezonski trijumf Rossonera, koji su se opet bodovno izjednačili sa Npoalije (po 31 bod) najzaslužniji je Zlatan Ibrahimović.

Švedski napadač bh. korijena u 26. minuti doveo je u prednost gostujući sastav za koji je i večeras od prve minute igrao i reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić.

Vodeći pogodak Rossonera bio je Zlatanov jubilarni 400. ligaški u dosadašnjoj karijeri.

Nakon što su prvo poluvrijeme okončali s minimalno prednošću, početkom drugog dijela Ibrahimović je ponovo zatresao mrežu Vučice, ali je pogodak iz 50. minute poništen zbog nedozvoljene pozicije iskusnog napadača.

Ipak, sedam minuta kasnije Zlatan je izborio penal kojeg je Kessie pretvorio u 0:2.

Milan je u 66. minuti ostao s deset igrača nakon što je Theo Hernandez dobio drugi žuti karton.

Do kraja utakmice Roma je uspjela smanjiti golom El Shaarawya u sudijskoj nadoknadi, no to nije spriječilo Rossonere da upišu desetu pobjedu u kojoj je Krunić igrao do 77. minute.