Ikić kaznio promašaje Borca, Miškić briljirao na golu Širokobriježana
U posljednjem susretu subotnjeg programa 16. kola PLBiH Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci remizirao sa Širokim Brijegom (1:1), a gosti su izbjegli poraz zahvaljujući golu u 90. minuti.
28.11.2020. u 18:54

Pogodak koji je odlučio pobjednika u ovom susretu viđen je u 14. minuti, a postigao ga je novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Almedin Zilkić poslije asistencije Jove Kojića.

Za krilnog fudbalera Borca ovo je bio peti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Prijetili su izabranici Vlade Jagodiča i u nastavku utakmice, no rasploženi Dario Miškić glavni je razlog zbog kojeg su Banjalučani upisali tek minimalnu pobjedu.

U nekoliko navrata gostujući čuvar mreže je odlično reagovao. Zaustavljao je Miškić udarce Melega, Zilkića i Zakarića, a nagrada za odličan nastup stigao je u 90. minuti kada je Ikić lijepim udarcem glavom sa prve stative matirao Bojana Pavlovića za konačnih 1:1.

Borcu je ovo bio prvi ovosezonski remi, a Širokom Brijegu četvrti.