Remi protiv Atalante
Inter prekinuo veliki niz, Edin Džeko se ispromašivao
Svakoj seriji dođe kraj, pa tako je završena i ova Interova.
16.01.2022. u 22:36

Nakon 39 utakmica u Serie A u kojima su postizali minimalno po jedan gol, večeras je njihov rival sačuvao mrežu.

Derbi 22. kola italijanskog prvenstva protiv Atalante u Bergamu završen je bez pobjednika i bez golova - 0:0.

A jedan od krivaca za to je i naš Edin Džeko, koji se propisno ispromašivao.

Igrao se 16. minut prvog poluvremena, kada je glavom iz dobre situacije šutirao pored gola. Slično je reagovao i na otvaranju drugog dijela, kada sa pet metara nije pogodio okvir gola.

A u 59. minuti konačno je pogodio okvir gola nakon sjajne asistencije Barelle. No, tada se ispriječio Juan Musso, koji je odbranio njegov udarac.

Nedugo potom, u 71. minuti iz neposredne blizine šutirao je glavom, ali ni ovaj put nije pogodio okvir gola. Jednostavno, kao da je mreža Atalante bila začarana.

Imali su i domaći svoje šanse, ali je Handanović sjajnim intervencijama spašavao Nerazzurre.