Gol i asistencija Dijamanta
Interu prva pobjeda u "grupi smrti", Džeko igrač utakmice
Uz gol i asistenciju Edina Džeke, fudbaleri Intera došli su do prve pobjede u grupi C Lige prvaka.
13.09.2022. u 20:34

Viceprvak Italije je u drugom kolu elitnog takmičenja u Češkoj savladao Plzen rezultatom 0:2.

Gosti su do vodstva i prvog pogotka ove sezone u Ligi prvaka došli u 20. minuti. Pogodio je Edin Džeko na dodavanje Joaquina Correae.

Interu je poslije vodećeg gola bilo znatno lakše kontrolisati meč, prednost je do odmora mogla biti i ubjedljivija, ali su navijači u prvom poluvremenu vidjeli samo jedan pogodak.

Interu je posao u Češkoj u nastavku znatno olakšao direktan crveni karton koji je zaradio Bucha u 61. minuti poslije starta nad Barellom.

Deset minuta poslije Inter je iskoristio brojčanu nadmoć na terenu. Drugi gol za Inter postigao je Dumfries, a asistenciju je na konto stavio Džeko.

Bh. napadač nastavio je pružati sjajne partije protiv Plzena. Mrežu ovog češkog tima trese već 16 godina. Počeo je 2006. godine kao član Teplica, nastavio kao član Cityja, Rome i Intera.

Ukupno je Džeko deset puta pogađao mrežu Plzena, od čega devet u evropskim takmičenjima.

Inter u narednom kolu "grupe smrti" igra protiv Barcelone, a Plzen sa Bayernom.

Od 21 sati u sklopu drugog kola grupe C snage će odmjeriti Bayern i Barcelona.