Kodro debitovao pobjedom, Mešanović bez minutaže

objavljeno: 12.07.2018. u 20:49

Fudbaleri slovenskog Maribora, koji su prošle sezone stigli do grupne faze Lige prvaka, sezonu u Evropskoj ligi počeli su u prvom pretkolu i to minimalnom pobjedom u gostima kod albanskog Partizanija.

Jedini gol na utakmici postigao je Bajde u 50. minuti utakmice, a bh. napadač Jasmin Mešanović ovaj susret pratio je s klupe za rezerve.

S minimalnih 1:0 slavio je i Kopenhagen na gostovanju kod finskog KuPS-a, a u ovom meču za ekipu iz danske prijestolnice debitovao i bh. reprezentativac Kenan Kodro, koji je igrao do 84. minute.

Estonska Levadija poražena je na domaćem terenu protiv Dundalka rezultatom 0:1, a bivši bh. reprezentativac Muamer Svraka priliku je dobio u 67. minuti.

Osijek je u gostima kod moldavskog Petrocuba odigrao 1:1, a do 55. minute za Osječane igrao je Haris Hajradinović.