Kakva golčina
Koljićev projektil za preokret i pobjedu Universitatee nad Rapidom
Fudbaleri Universitatee iz Craiove večeras su upisali četvrtu ovosezonsku pobjedu u šampionatu Rumunije nakon što su poslije preokreta s 2:1 trijumfovali u gostima kod Rapida.
29.08.2021. u 00:17

Pobjedu gostujućem sastavu donio je povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Elvir Koljić spektakularnim golom u sudijskoj nadoknadi.

Domaćin je poveo u 15. minuti, a strijelac je bio Alexandru Albu.

U 43. minuti Rapid je ostao s deset igrača na terenu zbog isključenja Claudiua Belu-Iordachea.

Tim iz Bukurešta je sve do 82. minute imao gol prednosti kada je Jovan Marković pogodio izjednačenje, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade Koljić lansirao pravi projektil, sa preko 20 metara, protiv kojeg golman Horatiu Moldovan nije imao nikakve šanse.

Za Koljića koji je ovo bio prvi gol u sezoni, i to kakav, a zbog skidanja dresa tokom slavlja zaradio je žuti karton.

Rapid nakon ovog poraza zauzima drugo mjesto na tabeli sa 16 bodova, dok je Craiova peta s četiri boda manje.