Konferencijska liga
Kovačevićev Rakow ostao bez grupne faze, Gent prejak za Poljake
Sastav poljskog Rakowa čije boje brani donedavni golman Sarajeva Vladan Kovačević nije se uspio plasirati u grupnu fazu Konferencijske lige.
26.08.2021. u 22:39

Nakon minimalne pobjede u prvom susretu play-offa (1:0), poljski je večeras s 3:0 poražen na Ghelamco Areni.

Rakow je sve do sudijske nadoknade držao "nulu", a ona je Tissoudali matirao Kovačevića, kojem je ovo bio prvi pogodak koji je primio u šestom nastupu u novoformiranom klupskom takmičenju UEFA-e.

Iako je odlično branio u prvom dijelu, Kovačević je u nastavku kapitulirao u dva navrata. Prvo je u 70. minuti Odjidjija-Ofoe udvostručio prednost Genta, da bi De Sart u 72. minuti ovjerio pobjedu belgijskog tima u čijem stručnom štabu radi bivši bh. reprezentativac Danijel Milićević.

Bez plasman u grupnu fazu ostala je i Rijeka, koja je u revanšu pred domaćom publikom poražena od PAOK-a.

U grupnoj fazi Konferencijske lige gledat ćemo i austrijski LASK, Maccabi Tel Aviv, Union Berlin, Qarabag, Floru Tallinn i Tottenham.