Mundobasket
Kraj nadanja: Južna Koreja razbila bezidejne Zmajice
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercgovine poražena je i u trećem nastupu na Svjetskom prvenstvu u Australiji.
24.09.2022. u 11:36

Zmajice su izgubile od Južne Koreje sa 66:99 i tako su praktično ostale bez šanse da se plasiraju u nokaut fazu Mundobasketa.

Izabranice selektora Gorana Loje bile su bezidejne većim dijelom utakmice, što su protivnice iskoristile ostvarivši uvjerljivu pobjedu.

Bh. košarkašice sjajno su otvorile utakmicu i povele sa 9:0, ali su se reprezentativke Južne Koreje brzo vratile u igru. Prvo su smanjile na 12:7, a potom i poravnale na 12:12.

Na tri minute prije kraja prve dionice stižu i do prvog vodstva (14:16). Do prve pauze nastavljeni se problemi u odbrani za Zmajice, a protivnice ro koriste i stižu do pet poena prednosti (20:25).

Koreja je održavala ovu prednost i na startu druge dionice, a Zmajice su imale velike probleme na defanzivnom skoku. U 16 minuti već smo u zaostatku od devet poena(25:34). Uz to, Jonquel Jones pravi svoj treći faul nakon 13 minuta igre i ulazi u probleme. Ipak, bh. tim na njenim krilima smanjuje na samo tri razlike (33:36).

Južna Koreja svoju krizu prekida trojkom u 17. minuti, a na kraju prvog poluvremena rezultat je glasio 37:45.

A onda su naše dame praktično razbijene u trećoj četvrtini. Koreja je slavila sa 31:15 i već tada je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do kraja meča naše reprezentativke nisu uspjele da naprave čudo.

U reprezentaciji Koreje briljirala je Leeseul Kang koja je susret završila sa 37 poena, osam skokova, pet asistencija i pet ukradenih lopti. U selekciji BiH najbolja je bila Jonquel Jones sa 21 poenom i devet skokova.

Do kraja nastupa na Mundobasketu ostalo je da odigramo utakmice protiv Amerike i Belgije. Da bismo izborili plasman u nokaut fazu moramo prirediti senzaciju i savladati SAD, što je u ovom trenutku nemoguća misija.

Bosna i Hercegovina – Južna Koreja 66:99 (20:25, 17:20, 15:31, 14:23)

BiH: Jones 21, A. Delić 11, N. Delić, Knežević 7, Elez 10, Tavić 8, Deura, 3 Domuzin 4, Džombeta , Ikanović, Marković, Selimović.

Južna Koreja: Kang 37, D. Kim 10, J. Park 13, H. Park 16, Yoon 6, Heo, Jin 1, S. Kim 2, J. Kim, Lee 3, Shin 2, Yang 9.