"Balon" na Ilidži
Latvija iznenadila Grčku i zakuhala situaciju u našoj grupi
Košarkaška reprezentacija Latvije napravila je iznenađenje ne u prvom meču kvalifikacionog "balona" za Eurobasket u kojem je rezultatom 77:66 nanijela prvi poraz lideru grupe H, selekciji Grčke.
27.11.2020. u 19:43

Tek u prvoj četvrtini Grci su uspješno parirali Latviji, a poslije prvih deset minuta igre Heleni su imali pola koša prednost (21:20).

Ipak, totalno druga priča viđena je u narednoj dionici, u kojoj je Latvija bila mnogo bolja i riješila je u svoju korist sa 22:9, te s 12 poena prednosti otišla na poluvrijeme.

Stečena prednost iz prvog dijela utakmice ispostavila se kao ključna i u nastavku susreta, a Latvijcima je ulijevala dodatnu sigurnost, pa su u posljednjih deset minuta ušli s 14 poena viša u odnosu na Grke.

U posljednjoj četvrtini Grci su uspjeli smanjiti zaostatak, ali je Latvija zasluženo stigla do prve pobjede. Rezultat je na kraju glasio 77:66 u korist selekcije sa Baltika.

Prvo ime susreta bio je Martins Laksa sa 19 poena, dok je Mareks Mejeris ubacio 14. Najefikasniji igrač grčkog tima bio je Dimitrios Agravanis sa 15 poena.