Slavio i Villarreal
Ljepotica sezone na Old Traffordu, Romi nije pomogao ni Edin Džeko
Ljepoticu sedmice, a vjerovatno i sezone u svim evropskim takmičenjima ove sezone odigrali su Manchester United i Roma.
29.04.2021. u 22:55

Crveni đavoli su na Old Traffordu u prvom meču polufinala UEFA Evropske lige slavili sa 6:2.

VEZANI TEKST - Edin Džeko matirao Manchester United na Old Traffordu!

United je poveo golom Fernandesa, ali je uslijedio preokret do poluvremena. Prvo je Pellegrini u 15. minuti izjednačio, da bi naš Edin Džeko u 34. minuti pogodio za 1:2.

Dijamantu je ovo bio peti gol u Evropskoj ligi ove sezone, a šesti na Old Traffordu u profesionalnoj karijeri (pogađao i u dresovima Wolfsburga i Manchester Cityja).

U nastavku meča na terenu je postojao samo jedan tim - Manchester United. Cavani je sa dva gola (48. i 64. minut) donio preokret, a trijumf su potvrdili Fernandes (71), Pogba (75) i Greenwood (86). Nakon velikog trijumfa, gotovo je izvjesno da su Crveni đavoli već večeras osigrali plasman u finale.

U drugom polufinalnom meču Villarreal je bio bolji od Arsenala (2:1). Trigueros u 5. i Albiol u 29. minuti osigurali su domaćinu dva gola prednosti, a Pepe je u 73. minuti ublažio poraz Arsenala.