Super liga
Magija Pjanića na debiju za Bešiktaš, prvak Turske upisao uvjerljivu pobjedu
Fudbaleri Bešiktaša zabilježili su treću ovosezonsku pobjedu nakon što su na domaćem terenu s 3:0 savladali sastav Yeni Malatyaspora.
11.09.2021. u 21:01

Pobjedu turskog velika i aktuelnog prvaka ove zemlje obilježio je i debi bh. reprezentativca Miralema Pjanića za ovaj klub.

VEZANI TEKST - Kakav debi: Pjanić u sedmoj minuti asistirao za vodstvo Bešiktaša

Da će biti veliko pojačanje za "crno-bijele" Zmaj je potvrdio već u sedmoj minuti genijalnom asistencijom za Batshuayija.

Tri minute kasnije N'Koudou je povisio na 2:0, da bi belgijski napadač i strijelac prvog gola u 52. minuti postavio konačnih 3:0.

Pjanić je igrao do 69. minute susreta kada ga je zamijenio Topal.

Asistenciju Pjanića pogledajte na ovom linku.

Ranije danas Konyaspor je s 3:1 savladao Altay. Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović su odigrali svih 90 minuta, a strijelac trećeg gola za domaći sastav bio je Amar Rahmanović, koji je priliku od 62. minute.

Nakon dva remija i pobjede u prva tri kola fudbaleri Kasimpaše su danas upisali prvi poraz. Tim našeg reprezentativca Harisa Hajradinovića poražen je u gostima kod Kayserispora sa 2:0, a Zmaj je odigrao svih 90. minuta.