Liga prvaka
Milan ispratio Dinamo sa tri gola u mreži, dobre vijesti za Peteva
Dinamo je nakon senzacionalne pobjede protiv Chelseaja na startu Lige prvaka, u drugom kolu grupe E poražen na San Siru od Milana.
14.09.2022. u 20:39

Aktuelni italijanski prvak opravdao je ulogu favorita i slavio sa 3:1.

Dugo su Rossoneri lomili hrvatskog predstavnika, a u 45. minuti i poveli golom Girouda iz penala.

Na startu drugog poluvremena, u 47. minuti Saelemaekers je pogodio na 2:0, a nadu Dinamu da može do izjednačenja vratio je Oršić pogotkom u 56. minuti.

Ipak, kada je u 77. minuti Pobega pogodio za 3:1, bilo je jasno da će Milan uknjižiti tri boda.

Dobre vijesti sa San Sira stigle su i za Ivayla Peteva. Rade Krunić oporavio se od povrede i zaigrao je od 78. minute. Luke Menala kod Dinama nije bilo zbog povrede.

Milan i Dinamo imaju po četiri boda. Kasnije se u ovoj grupi sastaju Chelsea i Salzburg.