FA Cup
Mladi tim Aston Ville 60 minuta parirao Liverpoolu, Redsi i Wolvesi prošli dalje
Fudbaleri Liverpoola i Wolvesa plasirali su se u šesnaestinu finala FA Cupa nakon što su savladali Aston Villu, odnosno Crystal Palace.
08.01.2021. u 22:38

Prvaci Engleske su na Villa Parku slavili sa uvjerljivih 4:1 protiv domaćina koji je igrao u podmlađenom sastavu jer je veliki broj fudbalera prvog tima zaražen koronavirusom.

Redsi su poveli u četvrtoj minuti golom Sadija Manea, ali je četiri minute prije kraja prvog dijela 17-godišnji Luoie Barry izjednačio na 1:1.

Ipak, u nastavku je sastav Jurgena Kloppa stigao do uvjerljive pobjede. Georginio Wijnaldum je u 60. minuti vratio prednost gostima iz Liverpoola, da bi Xherdan Shaqiri asisitencija poslužio Manea u 63. i Salaha u 65. za konačnih 1:4.

U drugom susretu koji se igrao u isto vrijeme Wolverhampton je s 1:0 bio bolji od Crystal Palace, a pobjednika je odlučio Adama Traore u 35. minuti susreta.