open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Oglasili se
MUP HNK o incidentu u Jablanici: Službenici FSBiH samovoljno napustili policijsku pratnju
MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona oglasio se poslije incidenta u Jablanici gdje je zapaljen automobil sudiji meča Velež - Borac.
22.09.2021. u 13:24
get url
text

Iz MUP-a tvrde da su službena lica Fudbalskog saveza samovoljno napustili policijsku pratnju.

- Dana 21.09.2021. godine na stadionu Rođeni u Vrapčićima odigrana je utakmica u sklopu Premijer lige BiH između FK Velež-Mostar i Borac Banja Luka. U 82. minuti utakmica je prekinuta na zahtjev delegata, zbog ulaska navijača FK Velež u teren. U kratkom roku policijski službenici PU Mostar su udaljili navijače sa travnjaka i tribina, bez upotrebe fizičke snage - saopćeno je.

VEZANI TEKST - Filmske scene u Jablanici: Presreli i zapalili automobil sudije Topalovića, traga se za počiniteljima
 

Sukladno planu osiguranja policijski službenici PU Mostar gostujuće fudbalere i službenike Fudbalskog saveza BiH, službenim policijskim vozilima dopratili su do Aleksin han, gdje ih preuzimaju policijski službenici PU Konjic.

- U mjestu Jablanica autobus sa gostujućim fudbalerima uz policijsku pratnju nastavlja kretanje u smjeru Prozor-Rama, dok službenici FSBiH samovoljno napuštaju kolonu i kreću u smjeru Sarajeva magistralnom cestom M-17, bez obavještavanja policijske pratnje - tvrde iz MUP-a HNK.

- Oko 23,45 sati ispred tunela Lendava putničko vozilo "golf pet" u kom su se nalazile 4 NN osobe izvršile su presretanje vozila u kom su se nalazili službenici Fudbalskog saveza BiH, te su bejzbol palicama napravili materijalnu štetu na vozilu i ubacili zapaljivo pirotehničko sredstvo u vozilo pri čemu je vozilo u potpunosti izgorilo - pojašnjavaju iz mostarske policije.

Nakon obavljenog uviđaja i drugih službenih radnja, policijski službenici PU Kojic izvršili su policijsku pratnju službenika FSBiH do prevoja Ivan sedlo.

comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.