Musemićev Tuzla City osvojio puni plijen Pod Bijelim brijegom
Fudbaleri Tuzla Cityja igraju kao preporođeni pod vođstvom Husrefa Musemića, a večeras su u susretu 22. kola s 2:1 slavili u gostima kod Zrinjskog.
14.03.2021. u 18:54

Poslije odličnih igara na travnjaku Tušnja, tuzlanski premijerligaš je potvrdio da rezultati u susretima protiv Slobode i Željezničara (dva puta) nisu bili slučajnost.

Gostujući sastav poveo je u 16. minuti poslije lijepe akcije. Badji je na vrhu šesnaesterca petom uspolio Lučića, koji je preciznim udarcem pogodio mrežu Varvodića.

Plemiće je zasigurno omela i povreda Nemanje Bilbije neposredno pred početak utakmice, a zatim je u 22. minuti Magdić zbog povrede morao naputiti teren. Zamijenio ga je Krešić.

U 33. minuti Edin Rustemović je pokušao atraktivno "makazicama", no golman Plemića je odbranio njegov šut.

Sedam minuta kasnije Zrinjski je stigao do izjednačenja. Mrežu gostiju pet minuta prije kraja prvog dijela pogodio je Govedarica.

Pobjednik u jednom od najzanimljivih duela odlučen je u 66. minuti kada je Karjašević matirao Varvodića i tako Tuzlacima donio treću vezanu prvenstvenu pobjedu ovog proljeća.

Tičinović je u samom finišu imao dobru priliku, no lopta je poslije njegovog šuta otišla pored gola.