Strijelac za Romu
Ovako su poznati portali ocijenili nastup Edina Džeke protiv Ajaxa
Fudbaleri Rome plasirali su se u polufinale Evropske lige. Za to im je bio dovoljan i remi u revanš-susretu četvrtfinala protiv Ajaxa (1:1), nakon što su u prvom meču trijumfovali u Amsterdamu s 2:1.
16.04.2021. u 07:01

VEZANI TEKST - Ovo su u Italiji uspjeli samo Del Piero, Inzaghi, Shevchenko i Džeko

Nizozemski velikan poveo je u 49. minuti golom 19-godišnjeg napadača Briana Brobbeyja, a sedam minuta kasnije Dušanu Tadiću je VAR poništio pogodak za 0:2.

Vučicu je od poraza spasio gol Edina Džeke iz 72. minute. Bio je to jubilarni 30. gol Dijamanta za rimski klub u evropskim takmičenjima.

Za mali jubilej i nastup u duelu protiv Ajaxa, u kojem je sinoć na Olimpicu igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Borja Mayoral, kapiten Zmajeva je od portala Sofascore.com dobio ocjenu 7,4, što je najviša ocjena za jednog fudbalera rimskom tima u ovom susretu. Bolju ocjenu od iskusnog bh. napadača dobio je samo defanzivac Kopljanika Lisandro Martinez (7,8).

Istu ocjenu Džeko je dobio i od portala Whoscored.com (7,4), dok je Martinez ocijenjen sa 7,7.