Šamar Danskoj
Pao favorit za zlato: Španija izbacila Dance i prošla u finale EURO-a
Rukometaši Španije prvi su finalisti Evropskog prvenstva.
28.01.2022. u 19:51

Aktuelni evropski prvak u polufinalu takmičenja u Budimpešti nadigrao je aktuelnog svjetskog prvaka, prvog favorita za zlato, selekciju Danske. Španci su slavili rezultatom 29:25.

Danskoj je pripalo prvo poluvrijeme koje je dobila rezultatom 14:13, ali je Španija u drugih 30 minuta zaigrala mnogo bolje i na kraju slavila...

Golman Španije Gonzalo Moreno Vargas imao je 14 odbrana. Niklas Landin je na golu Danske skupio tri odbrane manje.

Aleix Abello je u selekciji Španije postigao 11 golova iz 14 pokušaja, a Joan Reixach bio je precizan sedam puta.

Vargas zaustavio 14 udaraca FOTO: Sanjin Strukic/PIXSELL

U poraženoj ekipi Mikel Hansen je dao osam golova.

Španija je osvojila EURO 2018. i 2020. godine i može postati prva reprezentacija koja je pokorila Evropu tri puta uzastopno.

Španci su na pobjedu protiv Danske na velikim takmičenjima čekali od 2015. godine, kada su izbacili Hansena i društvo u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

U drugom polufinalu igraju Švedska i Francuska (20.45 sati).