Penal, autogol, dvocifren broj kartona i preokret Veleža u Trebinju
Fudbaleri Veleža preokretom su slavili protiv Leotara u Trebinju rezultatom 3:1 i prekinuli seriju od pet mečeva bez trijumfa u Premijer ligi BiH.
27.11.2021. u 14:50

Velež je preskočio Trebinjce na tabeli, a Leotar je sada šest utakmica bez pobjede.

Domaći su bolje krenuli na blatnjavom i zbog kiše koja je konstantno padala, natopljenom terenu.

Sudija Admir Šehović u 18. minuti poslije duela Zajmovića i jednog fudbalera domaćih dosudio je penal za Leotar. Loptu je na kreč namjestio Maksimović i sigurno pogodio za 1:0.

Već u narednom napadu Rođeni su izjednačili. Nakon prekida i ubacivanja u šesnaesterac mrežu Leotara nes(p)retno je pogodio veznjak domaaćih Marko Perišić.

Mogao je Velež do preokreta u 27. minuti, ali golman Leotara odlično je zaustavio šut Pece.

Kako je vrijeme odmicalo, teren je bio sve teži za igru, pa u takvim uvjetima nije viđeno mnogo lijepih poteza, niti šansi.

Velež je bio tim koji je pritiskao, traži preokret, a to mu se isplatilo u 69. minuti kada je pogodio Zajmović. Šutirao je Cvijanović, golman Leotara odbio loptu koju glavom u mrežu posprema Zajmović. Bio mu je to četvrti gol u sezoni.

Samo minutu ranije Radovac je mogao pogoditi, ali je iz dobre pozicije uzdrmao stativu.

Velež je priču u Trebinju završio u 89. minuti. Pogodio je rezervista Pršeš. Šutirao je Brandao, golman Perišič odbio loptu, a veznjak Veleža pospremio je u mrežu.

Da je utakmica u Trebinju bila fajterska, pokazuje i podatak da je sudija pokazao deset žtih kartona - po pet za obje ekipe.

Velež je skočio na osmo mjesto na tabeli sa 18 bodova na kontu, a Leotar je deveti sa dva boda manje.

Od 15 sati igraju Sloboda - Željezničar i Zrinjski - Posušje.