Utakmice 1. kola zakazane su za 16. i 17. juli, a nakon današnjeg žrijeba saznali smo i kompletan raspored jesenjeg dijela sezone.

VEZANI TEKST - Zrinjski u odbranu titule kreće protiv Slobode, derbi na Koševu

Prvi veliki derbi igrat će se već u 2. kolu, kada će Borac ugostiti ekipu Sarajeva. U istom kolu snage će odmjeriti Zrinjski i Željezničar.

Sarajevski derbi je na rasporedu u 7. kolu (27/28. augusta), domaćin je Željezničar na Grbavici, a do kraja prvog dijela sezone igrat će su i derbi na Koševu - 18. kolo (12/13. novembar).

Mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog igra se u 6. kolu (20/21. august), dok će Plemići ugostiti Rođene u 17. kolu koje se igra 5. ili 6. novembra.

Prvi derbi za "grad soli" između Tuzla Cityja i Slobode planiran je za 4. kolo (6/7. august), dok će Sloboda "ugostiti" gradskog rivala (oba tima igraju na Tušnju) u 15. kolu (22. ili 23. oktobra).

1. kolo (16/17. juli)

Borac - Sloga
Sarajevo - Tuzla City
Posušje - Velež
Igman - Široki Brijeg
Sloboda - Zrinjski
Željezničar - Leotar

2. kolo (23/24. juli)

Sloga - Leotar
Zrinjski - Željezničar
Široki Brijeg - Sloboda
Velež - Igman
Tuzla City - Posušje
Borac - Sarajevo

3. kolo (30/31. juli)

Sarajevo - Sloga
Posušje - Borac
Igman - Tuzla City
Sloboda - Velež
Željezničar - Široki Brijeg
Leotar - Zrinjski

4. kolo (6/7. august)

Sloga - Zrinjski
Široki Brijeg - Leotar
Velež - Željezničar
Tuzla City - Sloboda
Borac - Igman
Sarajevo - Posušje

5. kolo (13/14. august)

Posušje - Sloga
Igman - Sarajevo
Sloboda - Borac
Željezničar - Tuzla City
Leotar - Velež
Zrinjski - Široki Brijeg

6. kolo (20/21. august)

Sloga - Široki Brijeg
Velež - Zrinjski
Tuzla City - Leotar
Borac - Željezničar
Sarajevo - Sloboda
Posušje - Igman

7. kolo (27/28. august)

Igman - Sloga
Sloboda - Posušje
Željezničar - Sarajevo
Leotar - Borac
Zrinjski - Tuzla City
Široki Brijeg - Velež

8. kolo (30. august)

Sloga - Velež
Tuzla City - Široki Brijeg
Borac - Zrinjski
Sarajevo - Leotar
Posušje - Željezničar
Igman - Sloboda

9. kolo (3/4. septembar)

Sloboda - Sloga
Željezničar - Igman
Leotar - Posušje
Zrinjski - Sarajevo
Široki Brijeg - Borac
Velež - Tuzla City

10. kolo (10/11. septembra)

Sloga - Tuzla City
Borac - Velež
Sarajevo - Široki Brijeg
Posušje - Zrinjski
Igman - Leotar
Sloboda - Željezničar

11. kolo (17/18. septembar)

Željezničar - Sloga
Leotar - Sloboda
Zrinjski - Igman
Široki Brijeg - Posušje
Velež - Sarajevo
Tuzla City - Borac

12. kolo (1/2. oktobar)

Sloga - Borac
Tuzla City - Sarajevo
Velež - Posušje
Široki Brijeg - Igman
Zrinjski - Sloboda
Leotar - Željezničar

13. kolo (8/9. oktobar)

Leotar - Sloga
Željezničar - Zrinjski
Sloboda - Široki Brijeg
Igman - Velež
Posušje - Tuzla City
Sarajevo - Borac

14. kolo (15/16. oktobar)

Sloga - Sarajevo
Borac - Posušje
Tuzla City - Igman
Velež - Sloboda
Široki Brijeg - Željezničar
Zrinjski - Leotar

15. kolo (22/23. oktobar)

Zrinjski - Sloga
Leotar - Široki Brijeg
Željezničar - Velež
Sloboda - Tuzla City
Igman - Borac
Posušje - Sarajevo

16. kolo (29/30. oktobar)

Sloga - Posušje
Sarajevo - Igman
Borac - Sloboda
Tuzla City - Željezničar
Velež - Leotar
Široki Brijeg - Zrinjski

17. kolo (5/6. novembar)

Široki Brijeg - Sloga
Zrinjski - Velež
Leotar - Tuzla City
Željezničar - Borac
Sloboda - Sarajevo
Igman - Posušje

18. kolo (12/13. novembar)

Sloga - Igman
Posušje - Sloboda
Sarajevo - Željezničar
Borac - Leotar
Tuzla City - Zrinjski
Velež - Široki Brijeg

19. kolo (19/20. novembar)

Velež - Sloga
Široki Brijeg - Tuzla City
Zrinjski - Borac
Leotar - Sarajevo
Željezničar - Posušje
Sloboda - Igman